המחלקה להנדסת פלסטיקה חגגה 20 שנים להיווסדה בכנס חגיגי בהשתתפות בוגרים ובכירים באקדמיה ובתעשייה

"כשאני פוגשת את הבוגרים שלנו בכנסים מקצועיים, אקדמיים, או בתפקידי מפתח בחברות מובילות בארץ ובעולם, אני יודעת שהגשמנו את החזון שהוביל אותנו להקים את המחלקה": כך בירכה בהתרגשות פרופ' חנה דודיוק, ראש המחלקה להנדסת פלסטיקה, את משתתפי האירוע החגיגי לציון 20 שנה להיווסדה של המחלקה.

כ-300 אורחים מהארץ ומהעולם - בהם בוגרים, סטודנטים, אנשי סגל בהווה ובעבר, חוקרים ובכירים בתעשייה ובאקדמיה - השתתפו בכנס, העלו זכרונות, שמעו חוויות והכירו את האושיות הבולטות בתחום שהגיע לעדכן ולהתעדכן. 

במסגרת האירוע הושקו 2 ספרים חדשים ומקיפים שערכה דודיוק - האחד בתחום הפולימרים התרמוסטים, השני מוקדש לחידושים המדעיים והטכנולוגיים בתחום ההדבקות והדבקים.

פרופ' שמואל קניג - דיקן הפקולטה להנדסה, שאף הנחה את הערב - פתח את דבריו בציון תרומתו החשובה של דיוויד פרניק ז"ל, שנפטר חודש לפני האירוע: "הוא היה איש חזון, שתמך לכל אורך הדרך במחלקה, איש צנוע ובעל לב רחב וידיד אישי שיחסר למשפחתו ולשנקר".

כמי שהיה ממקימי המחלקה, סיפר קניג על ציוני הדרך שהובילה אותה למעמדה כיום: החל מפגישות ראשונות עם נשיא שנקר לשעבר, פרופ' אמוץ וינברג, דרך ההסכם עם איגוד יצרני הפלסטיקה והגומי על העברת תמיכה כלכלית וציוד מעבדתי בשנת 1994, עד אישור הענקת תואר ראשון בשנת 1997 ותואר שני בשנת 2009.

"20 שנה אחרי שהוקמה המחלקה", אמר קניג, "אני חש כי החלום שלנו התגשם".  בתוך כך, הדגיש כי הקמת המעבדות ע"ש סגול בשנת 2002 היוותה את נקודת המפנה בתולדות המחלקה, שהובילה לתוכנית המשותפת ללימודי דוקטורט עם UMass Lowell, שיצאה לדרך בתמיכת "קרן פרניק".

"המחלקה היתה עבורי בית מתחילת הדרך": חנה דודיוק עם 2 הספרים החדשים שערכה (צילום: אחיקם בן-יוסף)

"שנקר היתה מתחילת הדרך בית חם למחלקה שלנו", אמרה דודיוק והוסיפה כי "הרב-תחומית של המכללה והקשר ההדוק עם לימודי העיצוב והאמנות הם אלו שהיוו ומהווים את הבסיס להתפתחות המדע והטכנולוגיה בהם אנו עוסקים".

נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר, בירכה את הנוכחים ואמרה כי "ההישגים המרשימים של המחלקה להנדסת פלסטיקה הם מקור גאווה מתמיד עבור כולנו". התעשיין ואיש העסקים צביקה ימיני, המכהן כיו"ר הוועד המנהל של חבר הנאמנים, הוסיף כי "בוגרי המחלקה משתלבים בצמרת התעשייה והאקדמיה ואחראים להצלחות יוצאות דופן".

פרופ' אחמד עבדאלאל, פרובוסט אוניברסיטת  UMas Lowell במסצ'וסטס, שבמהלך ביקורו הוענק לו תואר "עמית כבוד" של שנקר, סיפר על הקשר שנרקם בין המוסדות ועל המסלול המשותף לתואר שני ושלישי וציין כי "הסטודנטים שאנחנו פוגשים מעידים על איכות המחלקה בשנקר, הם בעלי יכולות מרשימות והישגים בולטים".

ראש המחלקה לתואר שני בפלסטיקה ב-UMas Lowell - סטיב מקרת'י - הוסיף כי "שיתוף הפעולה עם שנקר הוא מבורך ומפרה ואנו מקווים להרחיבו ולקדמו ככל האפשר".

ברוס פרניק, העומד בראש "קרן פרניק" התומכת במחלקה להנדסת פלסטיקה מזה שנים רבות, הביע את הערכתו לפעילות המחקרית ולהשתלבותם המוצלחת של בוגרים ומרצים בתעשייה המקומית והבינלאומית וציין כי "אני נרגש לקחת חלק בקידום ההצלחה הזאת". 

ד"ר דן לוויטוס - חבר סגל המחלקה, שאף למד בה - סיפר על המסלול שעבר בשנקר וב-UMAS ועל תמיכתו החשובה של מר פרניק. הוסיף דברים הבוגר אסף ברונובסקי, בעל תפקיד בכיר ב"שיווק כרמל אולפינים", שהדגיש את חשיבות הלימודים במחלקה להצלחתו והתקדמותו.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>