בוגרת שנקר מציגה באולימפיאדת התרבות בפריז

תערוכה

פרויקט האמנות GOAL של האמנית נועה קלגסבלד יוצג באולימפיאדת התרבות בפריז 2024

לקראת פתיחת המשחקים האולימפיים ב פריז ,2024 שיתקיימו בצרפת ב פעם השלישית בהיסטוריה, תצא לדרך אולימפיאדת התרבות , בה האמנות פוגשת את הספורט והערכים האולימפיים.

האמנית נועה קלגסבלד, בוגרת בית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר, תציג באולימפיאדת התרבות מיצב מתוך פרויקט האמנות שלה – GOAL – שנוצר בשיתוף פעולה עם קבוצת הכדורגל המעורבת של העיר לוד, ״הפועל בני לוד״. קלגסבלד, שמציגה תערוכות בארץ ובעולם ומקדמת סוגיות חברתיות בזכות שילוב בין אמנות ומגרשי הספורט, מציגה דרך פרויקט זה סיפור של אחדות ושותפות בין דתות ותרבויות שונות בחברה הישראלית.

המיצב My Olympia's Locker Room (צילום: באדיבות האמנית)

המיצב My Olympia's Locker Room, המוצג בספרייה ההיסטורית של פריז ברובע המארה, מזמין את הצופה לבחון נקודות מבט חדשות ולהעריך מחדש את התפיסה הנוכחית דרך החיבור למוצג במיצב עצמו לבין הפרשנות המחודשת למצב הקיים, וזאת בהקבלה לקבוצת הכדורגל של לוד המפגינה מודל של אחדות בתקופות פילוג.

נועה שואפת להראות לצופים את הכוח באימוץ תפיסה ונקודת מבט חדשה כאמצעי ליצירת עולם טוב יותר וגם סביבה וחברה מוסרית יותר. הפרויקט מהווה גשר בין ישראל לעולם ומאפשר להפיץ את הרוח הישראלית מתוך מטרה להציג לעולם את החיבורים האותנ טיים והשורשיים המתרחשים בין יהודי וערבי ישראל, ודרך הפלטפורמה של אולימפיאדת פריז 2024 מיצב האומנות ייצר שיח סביב המציאות המורכבת בישראל, זאת ברקע
המאבק ההסברתי אל מול העולם.

מנהל הספרייה ההיסטורית בפריז: "קלגסבלד חולקת מחווה מקורית לסגולות הספורט והאמנות, אמצעי רב עוצמה למאבק באלימות ולקידום התפתחות אישית וקולקטיבית"

נועה קלגסבלד היא אמנית רב תחומית המתמחה בפיסול וצילום, ועבודותיה נמצאות באוספים חשובים בארץ ובעולם.

בעבודותיה היא מביימת מצבים מעולם הספורט דרכם היא חוקרת את השדה החברתי. כאוהדת ספורט מושבעת היא שואלת שאלות על הקשר בין עולם הספורט ומצבים מורכבים של יחסי כוחות, כמו דו קיום ונרטיבים של גבריות.

"קלגסבלד חולקת מחווה מקורית לסגולות הספורט והאמנות, אמצעי רב עוצמה למאבק באלימות ולקידום התפתחות אישית וקולקטיבית" (צילום: באדיבות האמנית)

השילוב בין אמנות וספורט הוא הבסיס לעבודותיה, מסר האחדות וייצוג המדינה בתקופה זו חשובים מתמיד.

בוגרת תואר שני בצילום מ-Royal College of Art בלונדון, תואר ראשון מבית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר. נבחרה לרשימת המפשיעים "30 עד 30" של מגזין פורבס. מאז פרוץ המלחמה, נועה מתנדבת במטה משפחות החטופים ומסייעת בתחומי הקריאטייב.

בראש העמוד: האמנית נועה קלגסבלד