הפקולטה לעיצוב ע״ש עזריאלי

אודות הפקולטה לעיצוב ע״ש עזריאלי

עיצוב מקיף אותנו ונוכח בכל מקום ובכל היבט בהוויית היומיום שלנו, בין החווייתי לפונקציונלי, בשלל אופנים ויישומים. עיצוב משמעו ניסוח וארגון תכנים חזותיים בהקשרים תרבותיים, חברתיים ותקופתיים, בין אם במרחב הציבורי ובין אם בפרטי, בסביבה, במוצר ובתוכן. עיצוב על היבטיו השונים הוא יצירה שמתפקידה לתת מענה ולספק פתרונות אך בו בעת לשאול שאלות, להציע שינוי ולערער על הקיים.

עיצוב הוא תחום מקצועי רציונאלי מחד ואינטואיטיבי מאידך, הדורש גוף ידע ויכולות טכניות וטכנולוגיות לצד יצירתיות ומקורות השראה. לאור התובנות האלה אנו פועלים במפגש עם הסטודנטים במחלקות השונות.

אנו נתונים לשינויים בכל תחומי החיים המחייבים אותנו להגיב תוך כדי תנועה לעולם המתהווה.

כדי שמעצב יוכל לממש את תפקידו בעידן של טכנולוגיות מתחדשות, כגון הופעתה של הבינה המלאכותית המייצרת מציאות חדשה ושל תנאים וצרכים משתנים, עליו להיות יוצר רבגוני, מיומן, גמיש ובעל ראייה אסטרטגית; אדם בעל יכולת חיזוי ותגובה למצבים מורכבים, פתוח ורגיש לשינויים תרבותיים, חברתיים ואתיים. למעצב שמור תפקיד של חוקר המזהה ופותר בעיות בתחומי החיים הדורשים מענה מעולמות עיצוב החל במקרו וכלה במיקרו. 

הפקולטה לעיצוב בשנקר מהווה מרכז לימודי ייחודי העוסק בקידום העיצוב והאמנות בשרות החברה; מרכז אקדמי מעודכן במגמות עכשוויות וחדשניות. מתוך תפיסה שמעצב טוב אינו יכול להסתגר בגבולות דיסציפלינה אחת, נבנה בשנקר מרקם פעילות חוצה-תחומים הבא לידי ביטוי בשיתוף הפעולה בין המחלקות בפקולטה כמו גם עם מחלקות ההנדסה בפקולטה האחות במכללה.

לצד החיבורים המתקיימים בתוך שנקר שוקדת הפקולטה על יצירת קשרים אקדמיים ענפים, פרויקטים בינלאומיים, שותפויות עם מפעלי תעשייה ויוזמות חברתיות וסביבתיות, המאפשרות דיונים תיאורטיים ופרקטיים מגוונים שמטרתם להרחיב את פוטנציאל הלמידה של הסטודנטים מעבר להתנסות בתוך המחלקה.

פרויקט הגמר של לי קדרון – המחלקה לעיצוב טקסטיל 2019

תחת הפקולטה פועלות המחלקות לעיצוב אופנה, עיצוב טקסטיל, עיצוב פנים מבנה וסביבה, עיצוב תכשיטים, עיצוב תעשייתי ותקשורת חזותית וכן, בית הספר לאמנות רב-תחומית. בתוך כך, מקיימת הפקולטה שתי תוכניות ייחודיות ללימודים לתארים מתקדמים. תואר שני בעיצוב ופיתוח משחקים דיגיטליים ותואר שני בעיצוב בינתחומי המציע לסטודנטים לימודי המשך והתנסות בסביבה אינטר-דיסציפלינרית מפרה ומעשירה. התואר פונה גם למהנדסים וגם לסטודנטים בשנים הגבוהות של התואר הראשון. שני התארים הם היחידים מסוגם בארץ.

לצד הלימודים הדיסציפלינריים בתוך המחלקות פועלת היחידה להיסטוריה ופילוסופיה, המציעה לסטודנטים מפגש עם עולמות תוכן עשירים מתחומי מדעי הרוח והחברה ובכך תורמת להעשרת עולמם המושגי, חשיפה למקורות השראה, שכלול הכלים המחקריים וחיבור בין תיאוריה ופרקטיקה.

הפקולטה לעיצוב בשנקר פועלת בשקדנות על עדכון התכנים הנלמדים והעשרתם במטרה להמשיך ולהכשיר יוצרות ויוצרים בבואם לנסח את העולם החזותי של המחר בכל תחומי החיים.   

בודק...