ארכיאולוגיה של ההווה: הצייר, האמן והפסל ציבי גבע יספר על עבודתו ועל התערוכה הרב-תחומית שהוא מציג בביאנלה ה-56 בוונציה

28/5/15 12:30 - 13:30 בנין עלית: ז'בוטינסקי 8, רמת-גן

האמן, הפסל והצייר המוערך ציבי גבע - נציג ישראל בביאנלה ה-56 בוונציה - פועל בשדה האמנות המקומית והבינלאומית למעלה מ-30 שנה. ביצירתו הוא מרבה לעסוק בשאלות קיומיות ותרבותיות הניזונות מחומרי הגלם של ארץ-ישראל, מהסביבה הפיזית והאנושית וממתחים פוליטיים וחרדה קיומית בעידן של חוסר יציבות. התייחסותו לחומרי הגלם איתם הוא עובד, כמו גם למקורות ההשראה שלו, לעולם אינה פשוטה או חד-משמעית והוא מקפיד לשמור על ריחוק מסוים ולקיים שכבות של משמעות המשאירות מרחב לפרשנות בעיני המתבונן.

במסגרת סדרת ההרצאות "אמנות בשדה המורחב", יתארח גבע במחלקה לאמנות רב-תחומית וירצה על המיצב המורכב "ארכיאולוגיה של ההווה", אותו הוא מציג בימים אלו בביאנלה. פרויקט זה מבוסס על מגוון יצירות, בהן: ציורים, מיצבים פיסוליים ועבודות וידאו. ההצבה בחלל התערוכה מבטלת הפערים ההיררכיים בין אובייקט, ציור, פיסול, מיצב ומבנה ופורעת את החלוקה המוכרת בין פנים לחוץ, בין גבוה לנמוך, בין פונקציונאלי לייצוגי.

זהות תרבותית וסוגיות לאומיות: חלק מעבודתו של ציבי גבע (יח"צ)

בנימוקים לבחירה בגבע כנציג ישראל בביאנלה, כתבו חברי צוות השיפוט כי "המפגש והחיכוך בין ה"מזרח" לבין ה"מערב" מופיעים ביצירתו של גבע באופנים שונים הן באיקונוגרפיה והן בשפה הצורנית שנותנת לה ביטוי. הן מהוות חלק מסוגיות של זהות תרבותית היברידית אשר ציבי גבע שב ובוחן  לאורך השנים, בהן שאלה על מהות המקום והמקומיות בחוויה הישראלית, שאלה שמקבלת משנה תוקף לנוכח המציאות הפוליטית במזרח התיכון ולנוכח השאיפה הפרטית והקולקטיבית לזכות בהכרה בינלאומית ביצירה הישראלית".

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>