אלובייקט: הרצאה של טל מסינג ויואב ליפשיץ על האובייקט בעידן המידע

27/11/14 12:30 - 13:45 בנין עלית: ז'בוטינסקי 8, רמת-גן

בימים עברו עמד האובייקט במרכז, מוחשי ובר-התייחסות - הן בחיי היומיום, הן בזירת האמנות והיצירה. בפתחה של ה-21 הפכו האובייקטים לשרירותיים ואבסטרקטיים, לעקבות פרשניות ולכלים פיננסיים המשרתים את השוק. 

האלובייקט (Non-Object) הוא פיראטי במהותו: הוא חי ומתקיים על הגבול - על גבול החוק, על גבול הפונקציונליות, על גבול הטריטוריה וייצוגיה; הוא מוטציה של האובייקט, עיוות ביולוגי שמקורו בשנים על גבי שנים של ייצור אמנותי, מדעי וכלכלי.

טל מסינג ויואב ליפשיץ - אמנים, אקטיביסטים וממייסדי "המפלגה הפיראטית הישראלית" - יתארחו בסדרת ההרצאות השבועית "אמנות בשדה המורחב" ויעסקו באובייקט האמנותי בעידן המידע. בעקבות תערוכת "אלובייקט" שאצרו, הם יתייחסו לפעולות האקטיביזם (האקינג+אקטיביזם), קוד כיצירת אמנות, משבר הייצוג דרך המסיכות של "אנונימוס", אנונימיות כמנוע ליצירתיות ופרקטיקה פיראטית. 

"אלובייקט" היא תערוכה ספונטנית, תערוכת פופ-אפ עצמאית וענייה, שנולדה על חורבותיו של ניסיון כושל לחדור - אמנותית ופוליטית - אל לב הממסד. בגלריה פיראטית, ששמשה מקום מפגש פיראטי וארעי, הוצגו פרגמנטים מן התרבות הפיראטית, העומדת בחזית המאבק על הריבונות הדיגיטלית.

(התמונה בראש העמוד: הפגנה של פעילי "אנונימוס" בפריז, צילום: mafate69, Flckr - ברישיון שיתופי)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים