תערוכת True Colors של המחלקה לעיצוב אופנה נפתחה בגלריה לורבר

31/3/11 11:00 - 1/6/11 16:00 גלריית לורבר, בניין מיטשל

בעונה בה מכל חלון ראווה ניבטים אלינו צבעים עזים ואמיצים, כחול, כתום, ירוק, אדום וצהוב, אין רלוונטי יותר משיתוף הפעולה בין תלמידי שנה ג' במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר ובין חברת האיפור ג'ייד - שיתוף פעולה שהוביל לתערוכה "True Colors" שנפתחה השבוע בגלריה לורבר שבבית הספר.

התערוכה נולדה במסגרת הקורס לשמלות ערב בהנחייתם של רונן לוין ודליה כהן בת שמעון, בו הגרילו התלמידים צבע, מתוך סקאלת צבעים של כחולים, צהובים, ירוקים, אפורים, אדומים, וורודים וכן הלאה. כל סטודנט ביצע מחקר שבחן את המשמעות של קבוצת הצבעים שהגריל, תוך סקירת הקשרים התרבותיים, ההיסטוריים והגיאוגרפיים. בנוסף, בחנו התלמידים את משמעויות הרגש, הטקסיות, הדת, ההיסטוריה והפולקלור הקשורים לגוון הנבחר.

בתחום העיצובי, הסטודנטים נגעו בחומרים טקסטילים ויצרו מפגש בין שקוף ואטום, בין ראייה מינימליסטית לעיצוב גדוש ודקורטיבי ובין מט, מבריק ונוצץ. הם סקרו בדי ערב שונים ועיצבו מתוכם קולקציה בת חמש שמלות ערב. מתוך הקולקציה נבחר דגם אחד לביצוע תוך דגש על יישום מיומנויות הגזירה, התפירה, הגימורים וכן על אמירה אישית ויצירתיות.

חברת הקוסמטיקה והאיפור ג'ייד, ששיתפה פעולה עם הסטודנטים, העמידה לרשותם את יועציה הבכירים שליוו את הפרויקט ונכחו גם בביקורת הסופית שניתנה על ידי מעצבי האופנה גדעון אוברזון וליאורה טרגן.

בתום הקורס נבחרו שישה פרויקטים שזכו להשתתף בהפקת אופנה שיזמה והפיקה חברת גייד ובה שיתפו הסטודנטים פעולה עם הצלם עידו לביא, המאפרת נטשה דנונה ומעצב השיער ליאור גרין. על הקונספט והקריאייטיב ניצח מנחה הקורס רונן לוין. בתערוכה יוצגו דגמי התלמידים לצד צילומי ההפקה. 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים