צהריים בשנקר: סאטושי יאסוי - ארט-דירקטור בכיר בענקית העיצוב היפנית Muji - יספר על עבודתו ועל התפיסה של עיצוב ללא מיתוג

5/5/15 12:15 - 13:45 אודיטוריום 2000: בניין מיטשל, ידע-עם 8, רמת-גן

ענקית העיצוב היפנית Muji הוקמה בשנת 1980 כתגובת נגד לתרבות הצריכה שהחלה לפרוח באותה התקופה, שלוותה בייבוא מוצרי יוקרה ובהצפת השווקים בפריטים זולים ובאיכות ירודה. החברה הציעה מגוון רחב של מוצרי איכות נגישים ובלתי ממותגים - החל מרהיטים, דרך כלי בית, בגדים ואביזרים למשרד - וכיום היא מחזיקה כ-560 סניפים ברחבי יפן ובמרכזי ערים גדולות בעולם, בהם מועסקים למעלה מ-5,000 עובדים.

ערכי החברה כוללים הקפדה על בחירת חומרי גלם איכותיים וידידותיים לסביבה, תוך שימוש נרחב בפסולת תעשייתית וצמצום בתהליכי הייצור והאריזה למינימום הכרחי. גישה זאת מוטמעת גם בעיצוב מוצריהם, מכתיבה קוד אסתטי מינימליסטי, קווים פשוטים ושימוש "סגפני" בצבע. למרות שהחברה משתפת פעולה עם מעצבים בינלאומיים מהשורה הראשונה, בהם: Naoto Fukasawa, Sam Hecht ו-Jasper Morrisso, היא אינה נוהגת לפרסם את שמם על המוצרים אותם עיצבו או על אריזתם.

עיצוב נקי, פונקציונלי ובלתי ממותג: סדרת מוצרי חשמל של Muji (יח"צ)

במסגרת סדרת ההרצאות "צהריים בשנקר", יתארח סאטושי יאסוי - ארט-דירקטור בכיר ב-Muji - ויספר על התפיסות הייחודיות של החברה, על ההצלחה הבינלאומית ועל עבודתו ומקורות השראתו.

יאסוי הוא אורח המחלקה לעיצוב תעשייתי, שם הוא יעביר סדנת אמן מיוחדת על המשרד הביתי (SOHO – Small Office Home Office) - זירה המשקפת את השינויים המתחוללים בתרבות העבודה, המשתנה בהתמדה בעשורים האחרונים.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>