צהריים בשנקר: טיפוגרפיה, קליגרפיה ומה שביניהן - הרצאה של המעצב הגרפי האוסטרי ריינר אריק שישלבאור והמעצב הישראלי חביב חורי

26/5/15 12:15 - 13:45 אודיטוריום 2000: בניין מיטשל, ידע-עם 8, רמת-גן

איך עובדים עם פונטים רב-לשוניים ובאיזה מידה הדיגיטליזציה הובילה מהפכה בתחום? המעצב הגרפי האוסטרי ריינר אריק שישלבאור - מומחה ליישומי טיפוגרפיה ועיצוב פונטים רב-שפתיים - יתארח בסדרת ההרצאות "צהריים בשנקר" יחד עם המעצב הישראלי חביב חורי. השניים, המתארחים לסדנת טיפוגרפיה מתקדמת במחלקה לתקשורת חזותית, יספרו על עבודתם ויעסקו בהיבטים שונים של עיצוב גופנים, קליגרפיה ועבודה ממוחשבת.

שישלבאור - מהמעצבים הגרפיים המובילים בעולם, בלוגר, עורך דיגיטלי ומרצה לטיפוגרפיה - יספר בהרצאתו מה עושה Punchcutter דיגיטלי, מדוע ייצור גופנים הפך להיות בימינו פשוט יותר ולמה כדאי למעצבים לנסות לעצב גופן משלהם. בתוך כך, הוא יציג חלק ממחקרו על משחקי OpenType, שמטרתו להחזיר את החוויה המהנה בחזרה לגופנים.

חורי יעסוק בהטמעה של עיצובי מקור של אותיות וקליגרפיה במיתוג רב שפת ויציג מבחר מעבודותיו, בהן רפרטואר רחב של סגנונות בשלושה סקריפטים שונים. תחת הכותרת "וידויים של טיפוגרף תלת-שפתי", הוא יעמוד על הערכים ששימר מהשכלתו העיצובית בטרם עידן ה-Desktop Publishing ויספר על יחסי הגומלין של המעצב עם הלקוח, הקהל ועמיתיו למקצוע. 

אל תחמיצו: לעמוד האירוע בפייסבוק לחצו כאן!

בראש העמוד: המעצב האוסטרי  ריינר אריק שישלבאור (צילום: Clemens Kneringer)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>