צהריים בשנקר: הקרנת הסרט "החיים מבעד לעדשת המצלמה" על חייה של הצלמת על הצלמת האמריקנית המובילה אנני ליבוביץ

16/6/15 12:15 - 13:45 אודיטוריום 2000: בניין מיטשל, ידע-עם 8, רמת-גן

נועזת, חדשנית, נוקבת ויצירתית: נקודת המבט הייחודית של אנני ליבוביץ הקנתה לה את מעמדה כאחת מצלמות הפורטרט החשובות והמובילות בעולם. בשנת 1970 החלה לצלם עבור המגזין Rolling Stones ושלוש שנים לאחר מכן מונתה לצלמת הראשית שלו. עשור לאחר מכן הוזמנה לצלם עבור ה-Vanity Fair ו-Vogue, מאז הספיקה לצלם את גדולי האמנים, היוצרים, אנשי הרוח והמנהיגים של התקופה, בהם: נלסון מנדלה, ג'וני קאש, מייקל ג'קסון, מיכאיל ברישניקוב, ג'ון לנון, ג'ורג' בוש והילרי קלינטון.

במסגרת סדרת ההרצאות "צהריים בשנקר" יוקרן סרטה של ברברה לייבוביץ - אחותה של אנני - "החיים מבעד לעדשת המצלמה", העוקב אחר חייה של הצלמת האמריקנית. הסרט המרתק מלווה תקופה סוערת ורבת תהפוכות ומספר במידה רבה את סיפורו של דור שלם. 

הצצה לסרט "החיים מבעד לעדשת המצלמה":

לצד צילומי הפורטרט המפורסמים שלה, צילמה ליבוביץ גם נופים רבים ואף תיעדה את הקרבות האלימים בסרייבו. עבודותיה פורסמו במוזיאונים המובילים בעולם, בהם: סטדליק באמסטרדם, המרכז הבינלאומי לצילום בניו-יורק, המרכז הלאומי לצילום בפריז והגלריה הלאומית לדיוקנאות בלונדון.

בשנת 2000 הוכרזה ליבוביץ על-ידי ספרית הקונגרס בוושינטון כ"אגדה חיה", והיא אף זכתה בתואר אבירת מסדר התרבות והאמנות של צרפת.

בראש העמוד: אנני ליבוביץ על רקע הצילום המפורסם של דמי מור ההרה (צילום: Robert Scoble, ברישיון שיתופי)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>