צהריים בשנקר: הסופר ניר ברעם יציג את ספרו החדש ויספר על המאבק בין הפרט לכוחות הגלובליים המנסים לנצלו

11/3/14 12:30 - 13:45 אודיטוריום 2000: בניין מיטשל, ידע-עם 8, רמת-גן

הסופר המוערך ניר ברעם יתארח בסדרת ההרצאות "צהריים בשנקר" ויספר על תהליכי היצירה הספרותית שלו ועל התקבלותה בארץ ובעולם. בתוך כך, יעסוק בנקודת המפגש בין האתיקה של האדם הבודד הסולל את נתיבו בעולם ובין הכוחות השונים השואפים להשתמש בכישרונו למטרותיהם.

 "11.11 - שביתה עולמית, מיליארד שובתים. לא היה לנו שום דבר אחר": הרומן החדש והמוערך של ניר ברעם "צל עולם" מתאר מאבק בין הכוחות המתפרנסים מהסדר הגלובלי החדש לבין אלה הנחושים למוטטו. גיבוריו, המגיעים מכל קצות העולם, מסתערים על החיים בתשוקה, בתקווה ובפראות, עד כי לא נדמה שלא נותר להפסיד דבר.

עלילת הספר "צל עולם", שזכה לשבחים רבים מאז יצא לאור, נעה בין חבורת צעירים לונדונים שלא נשאר להם דבר להפסיד ונשבעים לחולל אירוע אשר יכה את העולם בתדהמה ובין חברת ייעוץ אמריקנית המתמרנת בגמישות בין משטרים בכמה יבשות, ומתמודדת עם איום שעלול להוביל לאובדנה. בתווך ניצב גבריאל מנצור מירושלים - "האיש שנותנים בו אמון" - שחובר לקבוצת אנשי עסקים, הנחושים כמוהו לנצל את ההזדמנויות החדשות של שנות התשעים.

במלאכת מחשבת ספרותית, שוזר ברעם את שלושת הסיפורים לרשת של זיקות וקשרים, כמו המערכת הגלובלית עצמה, עד להתנגשות שמאיימת לערער את הסדר הקיים. הוא נע בין סגנונות, זמנים ומרחבים ומזקק את מאבקו של האדם היחיד בו המנגנונים רבי העוצמה המבקשים לעצבם בדמותם.

ברעם הוא זוכה פרס היצירה לסופרים עברים לשנת תש"ע. שני ספריו הקודמים - "מחזיר החלומות" ו"אנשים טובים" הפכו לרבי-מכר, נכללו ברשימה הסופית של פרס ספיר וזכו לשבחי הביקורות בישראל ובעולם.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים