צהריים בשנקר: הרצאה/מופע של האמן והיוצר החתרני יוהנס גרנזפורטנר

25/2/14 12:30 - 13:45 אודיטוריום 2000: בניין מיטשל, ידע-עם 8, רמת-גן

איך שוברים את ההירכיות המוכרות שעיצב העידן הטכנולוגי וכיצד זה בא לידי ביטוי בתרבות, בפוליטיקה ובמיניות? האמן והיוצר הרב-תחומי יוהנס גרנזפורטנר יתארח להרצאה/מופע במסגרת "צהריים בשנקר" ויספר על עבודתו ועל הפילוסופיה הייחודית המנחה אותו.

תחת הכותרת "Context Hacking", יעסוק גרנזפורטנר בתרבות ההאקרים הדוגלת בגישה יצירתית ויספר על המאבק לשבירת ההיררכיות המוכרות שהכתיב העידן הטכנולוגי.

גרנזפורטנר האוסטרי מרצה במוסדות אקדמיים רבים ברחבי אירופה ולאחרונה זכה בפרס ה-Webby היוקרתי, המוענק לאושיות הרשת המובילות בעולם. לצד עיסוקיו כאוצר, מתכנת ובמאי קולנוע ותיאטרון, הוא המייסד של קבוצת האמנות החתרנית Monochrom, המשתמשת בטכנולוגיה בגישה האקרית כדי לשבש הקשרים של תרבות פופ ותרבות שוליים, של מדע, פוליטיקה, קולינריה ומיניות.

בין הפרויקטים הרבים שהוביל גרנזפורטנר , ראוי להזכיר את ה-Roboexotica - פסטיבל רובוטיקה ואלכוהול - ואת Arse Electronica - כנס שנתי בסן-פרנסיסקו המוקדש לטכנולוגיה וארוטיקה.

"המטרה של ההאקרים היא חלוקה מחדש של אמצעי הייצור והפיכתה של המהפכה הדיגיטלית למהפכה פולטית", אמר גרנספורטנר בהרצאה שנשא על עבודתו הייחודית.

בהרצאת TED שנשא בשנת 2010, סיפר גרנזפורטנר על הפילוסופיה שמנחה את עבודתו ויצירתו, לפיה "היא יוצאת נגד הפיכתו של העידן הדיגיטלי להמשכו של העידן הטכנולוגי, שבמשך מאות שנים אפשר שעבוד של החברה באמצעות ידע והיררכיה שהיו נתונים בידי מומחים".

"הדבר המאיים ביותר על עתיד האנושות הוא לא היכחדותה האפשרית, אלא שקיעתה והתנוונותה", טען גרנזפורטנר והוסיף כי "הבעיה העומדת לפנינו היא להפיץ את ההבנה הזאת, שאיש לא רוצה לשמוע".

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>