צהריים בשנקר: המאייר דוד פולונסקי מחפש שפה אישית

8/4/14 12:30 - 13:45 אודיטוריום 2000: בניין מיטשל, ידע-עם 8, רמת-גן

האם יוצר חייב להיות מזוהה עם סגנון אישי אחד מובחן? המאייר המוערך דוד פולונסקי, שזכה להצלחה בינלאומית עם האנימציה שיצר ל"ואלס עם באשיר" ו"כנס העתידנים", יתארח בסדרת ההרצאות "צהריים בשנקר" ויספר על החיפוש אחר הסטייל האבוד.

פולונסקי יציג את עבודותיו השונות, בהן אינספור איורי עיתונות וספרי ילדים המציגים מנעד רחב של סגנונות.

הסרט "כנס העתידנים"  - שיתוף הפעולה השני של פולונסקי עם הבמאי ארי פולמן - הוצג בפסטיבל קאן האחרון וקטף את פרס האקדמיה האירופית לקולנוע לסרט האנימציה הטוב ביותר לשנת 2013.

לצד ההצלחה הבינלאומית המרשימה של "ואלס עם באשיר" עטור הפרסים - שהיה סרט האנימציה הראשון שמועמד לאוסקר בקטגוריית הסרט הזר - הוענק לו בעקבותיו פרס אופיר על עיצוב אומנותי.

פולונסקי - בוגר האקדמיה לאמנויות "בצלאל" ואחד היוצרים בולטים בתחומו בישראל - החל את דרכו בעולם האנימציה בתוכנית הסאטירה "החרצופים".

מתוך הספר "טינקרטנק" של נורית זרחי, שאייר פולונסקי

ספר הילדים הראשון שאייר - "על עלה ועל אלונה", אותו כתבה שירה גפן - זכה בציון לשבח בפרס בן-יצחק של מוזיאון ישראל. על עבודתו הפורה והמרתקת הוענק לו פרס מוזיאון ישראל לאיור ספרי ילדים בשנים 2004 ו-2008.

איוריו לספרה של נורית זרחי "טינקרטנק", זיכו אותו בעיטור אנדרסן לשנת 2014 מטעם  -BBY, הארגון הבינלאומי לספרות ילדים. חבר השופטים נימק את בחירתו בכך ש"פולונסקי מעצב את הסיפור של נורית זרחי ומוסיף לו נופך תרבותי מתוחכם המיועד לא רק לילדים, אלא גם להורים, בייחוד אם הם גם בקיאים בעולם האיור המודרני".

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים