זיכרון מבעד לעדשה: תערוכת צילומים ע"ש ליאור זיו ז"ל

30/5/12 12:00 - 5/6/12 20:00 בנין עלית: ז'בוטינסקי 8, רמת-גן

הצילום היה אהבתו הגדולה של ליאור זיו, נער צעיר ומלא תאוות חיים, שהמצלמה היתה לסימן ההיכר שלו. כשהגיע זמנו להתגייס הוא נלחם להגיע ליחידת דובר צה"ל, שם התבגר והפך לגבר כבד ראש ומלא אחריות, הסוחב על כתפיו הרחבות את תיק הצילום הגדול, יחד עם המטען הלא פשוט של המראות אותם תיעד.

ליאור ראה הכל דרך עדשת המצלמה - הוא הקפיד לתכנן את הפריים, את מידת החשיפה לאור, את המרחק והזווית המתאימית - אך יחד עם זאת, לא ויתר על המבט הישיר באמצעות העיניים. אלו שראו הכל, שלכדו רגעים קטנים וגדולים, והפכו להיות כבדות ומלאות רצינות.

אהבתו של ליאור לצילום לא עצרה אותו מלצאת לשטח, לחוות את העולם שסביבו בלי פילטרים. משם לא שב עוד, לאחר שנהרג במהלך פעילות מבצעית לאיתור נשק ברפיח של חיילי "גולני".

מאז נפל ליאור באפריל 2003, הקדישה עצמה משפחתו המסורה - ההורים מימי ודוד, האחות גילי והאח דניאל - להנצחת זכרו וכשרונו בצילום: הם חנכו ב"שנקר" סטודיו לצילום על-שמו, ומדי שנה עורכים תחרות צילום לסטודנטים, שנועדה לעודד יוצרים צעירים, ומעניקים מלגת לימודים לזוכה שהציג עבודה מקורית ומצטיינת.

בתערוכה השנתית, אותה אצר גלעד אופיר, יוצגו העבודות שהשתתפו בתחרות, לצד תמונות שצילם ליאור במהלך שירותו בדובר צה"ל. בכך יתאפשר להיחשף לדור הבא של הצלמים הצעירים, שליאור לא זכה להיות חלק מהם.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>