אמנות בשדה המורחב: האמן גלעד רטמן יספר על מיצבי הווידאו שלו ועל הצדדים הבלתי נסבלים של הקיום האנושי

14/5/15 12:30 - 13:45 בנין עלית: ז'בוטינסקי 8, רמת-גן

בקו התפר העדין שבין התרבותי והמסודר לפראי והאבסודרי, יוצר האמן הרב-תחומי גלעד רטמן מגוון עבודות מורכבות ועשירות. הוא מרבה לעסוק בצדדים הבלתי-נסבלים בהתנהגות האנושית, תוך בחינה ביקורתית של הצורך המתמיד לחיי קהילה והצגת ביטויים אישיים של התנגדות ופריצת גבולות העצמי.

רטמן, שנבחר לייצג את ישראל בביאנלה ה-55 בוונציה - יתארח במחלקה לאמנות רב-תחומית ויספר על עבודתו ועל האמירה שעומדת מאחוריה. במסגרת סדרת ההרצאות "אמנות בשדה המורחב" הוא יעסוק במרחב שבין הפרטי לציבורי, בין האישי לחברתי ובין אמנות ממוסדת וחתרנית.

עבודותיו של רטמן הוצגו בתערוכות רבות ברחבי העולם, בין היתר במוזיאון MOMA-PS1 בניו-יורק, במוזיאון לאמנות עכשווית בשיקאגו, במרכז גאראג' במוסקווה ובמוזיאון דלאס-קונטמפוררי. בין הפרסים היוקרתיים שהוענקו לו, ראוי לציין את פרס אנסלם קיפר של קרן וולף, פרס עידוד היצירה של משרד התרבות לאמן צעיר ופרס גבעון של מוזיאון תל-אביב לאמנות עכשווית.

בנימוקים לבחירתו כזוכה מלגת קיפר, כתבו חברי צוות השופטים כי "הפרוייקטים השאפתניים של רטמן בוחנים אספקטים של החברה הנמצאים מתחת לפני השטח בעין חדה וביקורתית, העושה שימוש בהומור ובאבסורד, אך גם ביכולת לאמירה חדה על טבע האדם על תשוקותיו וחרדותיו. יצירותיו מושפעות מתולדות הקולנוע והתיאטרון ומשלבות אספקטים של תרבות פופולארית ואף "נמוכה", ידע בתולדות האמנות והתרבות ומודעות חברתית ופוליטית חריפה". 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>