אחרי המבול: תערוכה קבוצתית במרחב שבין התעשייתי לאמנותי

7/3/09 20:00 - 16/4/09 20:00 בנין עלית: ז'בוטינסקי 8, רמת-גן

איך נראים החיים אחרי הפורענות הגדולה? תערוכה קבוצתית לרגל מעבר המחלקה לאמנות רב-תחומית למשכנה הקבוע בבניין עלית המיתולוגי, תבחן את המתח בין כיליון להתחדשות, בין אפוקליפסה לתקווה ובין התעשייתי לאמנותי.

תחת הכותרת "אחרי המבול", אצרה ד"ר ורד גני - מרצה במחלקה לאמנות רב-תחומית ואוצרת הגלריה של סדנאות האמנים בתל-אביב - מגוון עבודות של אמנים מובילים, שנוצרו בתקופה האחרונה תחת רושם אירועי הזמן ומוצגות לראשונה לקהל הרחב. 

"ההצעה של המשכיות בעקבות פורענות, העולה מכותרת התערוכה, נוכחת בראש ובראשונה בעבודות של האמנים המציגים", אומרת גני ומוסיפה כי "דימויי רפאים של חללים נטושים, ומוטציות מבניות ב"טכנולוגיה תחתית" (Low Tech), המזכירות סרטים אפוקליפטים עתידניים משנות ה-80, כמו מקס הלוחם בדרכים, מצטברים לקבוצה שההקשרים בין מרכיביה מייצרים תחושה של אבדון". 

משמרת לילה: עבודה של אלי סבח, מתוך התערוכה

התערוכה קיבלה את שמה מצילום של רועי קופר, אף הוא מרצה במחלקה, המציע מבט חומל על סביבה נטולת אדם אך מאוכלסת בכבשים - אותם בעלי חיים מבוייתים ופסטורליים שהיו גם הראשונים ששוכפלו גנטית על-ידי האדם, הניכר בחסרונו. 

עוד יציגו מעבודותיהם: אהרון עוזרי, אבי סבח, ושי-לי עוזיאל שיצרו מיצבים במיוחד עבור חלל התערוכה וניכרת בהם המחשבה על אתגר ההסבה של חלל תעשייתי לסביבה של אמנות. בתוך כך, תוקרן עבודת הווידיאו Arc של אלי זפרן, המתייחסת למצב של ספק/נטישה/התרוקנות של חלל נתון מיושביו. 

בראש העמוד: דימוי מתוך עבודת הווידאו של אלי זפרן המוצגת בתערוכה

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים