וואלה! תרבות: "היצירה מתחילה כשהחיקוי נגמר" - ראיון עם הקומיקסאי אסף חנוכה לקראת הכנס "פנים בהזמנה"

"אני חושב שאני בתחתית שרשרת המזון. מה שאני עושה זה הכי פחות חשוב לאנושות מכל הדברים שאפשר לחשוב עליהם", אומר המאייר וקומיקסאי אסף חנוכה - מרצה במחלקה לתקשורת חזותית - בשיחה עם "וואלה! תרבות" לקראת כנס האיור הבינלאומי "פנים בהזמנה", שייפתח מחר במכללת שנקר.

"יש את האנשים שמצילים חיים, את אלה שמנקים ומבשלים, ויש את האנשים שיוצרים תרבות שזה פחות חשוב מלשרוד, ועדיין בידור זה משהו שצריך", אומר חנוכה ומוסיך כי "יש את האנשים שעושים קומיקס - שזה ממש נישה קטנה בתוך הדבר הזה. הכי פחות פופולרית והכי פחות מובנת. זה המקום שבחרתי וזה בסדר".

חנוכה בראיון כי במסגרת קורס הקומיקס שהוא מעביר במחלקה לתקשורת חזותית, הוא נתקל בסטודנטים שטבעי להם לספר את הסיפור שלהם ואת הרעיונות שלהם בשפה הזאת: "אני מרגיש שאני חרקתי שיניים וניסיתי ללמוד את זה ולהעתיק ואני מרגיש שאיכשהו אצלם יש בזה משהו יותר טבעי באופן ברור, כי הם פשוט יותר נחשפו לזה".

הכנס "פנים בהזמנה" יוקדש להיבטים שוני של הדיוק המאוייר המוזמן כיצירה עצמאית. לצד חנוכה ישתתפו גם המאייר והקריקטוריסט הבריטי דויד יוז, המאייר הגרמני מרטין תום דיק ואמנים ישראלים מובילים, בה: חנוך פיבן, איציק רנרט, שי איגנץ, מיכל בוננו, ירמי פינקוס ואיתמר דאובה. לתכניה המלאה לחצו כאן!

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים