תמר דברת, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית, נבחרה להשתתף ב"מעבדת נייר" עיצובית-חברתית והשיקה במסגרתה מותג עצמאי

עומדת על נייר: המאיירת והמעצבת תמר דברת - בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית - נבחרה להשתתף במחזור הראשון של "מעבדת הנייר", פרויקט עיצובי-קהילתי של המרכז לתרבות ואמנות יהודית "נווה שכטר" ועמותת "לצאת מהקופסא". במסגרת הפרויקט היא השיקה את המותג העצמאי שלה "Pole Pole", בו היא מפתחת סדרת מוצרים פאטרנים מקוריים לשימושים שונים.

דברת מסבירה כי במסגרת המותג החדש שהשיקה, היא פועלת בתחום הפאטרנים בשני אופנים: "האחד הוא מכירה ישירה של מוצרים שאני מעצבת, והשני הוא מכירה של רשיונות שימוש בפטרנים שלי (ממש כמו רשיונות שימוש בפונט וכדומה)".

דברת סיימה את לימודיה בשנקר בשנת 2013, בסופן הציגה קולקציות של ניירות אריזה עם פאטרנים מאויירים בנושאים שונים. מאז עבדה כעצמאית בתחומה, זכתה בתחרות עיצוב שעון בעבור ״Moment Watches״, השתתפה בתערוכה קבוצתית של ״לה-קולטור״ וזכתה ב-9 תחרויות עיצוב צעיפים וטקסטיל של בית האופנה הברלינאי ״Front Row Society״.

הפאטרנים של תמר דברת בגרסת כיסויי כריות (יח"צ)

"עבורי נייר הוא חומר שמשלב לתוכו הרבה חושים שמעוררים את הרגש, ויש לו משמעות כל-כך גבוהה, שלא נוכל להחליפו בקלות", אומרת דברת ומציינת כי "באופן אישי אני מכורה למוצרי נייר וכבר שנים שבכל מקום בעולם שבו אני נמצאת אני אוספת ורוכשת יומנים, מחברות וניירות אריזה".

"מעבדת הנייר" בנווה שכטר מארחת 3 מעצבות ומאיירות צעירות בעלות מחויבות ליצירה ודיאלוג עם החברה שבה הן פועלות לטובת מחקר ויצירה חדשה. יחד עם רחלי שלו ומירב פלג, קיבלה דברת חלל עבודה לתקופה של שנה ומרחב לחשיבה, בנוסף למפגש עם תכנים של הגות ופילוסופיה יהודית.

משתתפות המיזם זוכות לליווי אישי של הצוות בנווה שכטר, כמו גם קבלת כלים לפיתוח עסקי, הרצאות, סדנאות וליווי צמוד של אנשי עמותת "לצאת מהקופסא".

הפאטרנים החדשים שפיתחה דברת במסגרת המותג PolePole (יח"צ)

"לנייר יש משמעות אדירה בנוכחות הפיזית בחיינו", אומרת דברת: "הוא קודם כל משמש להמון מוצרים מודפסים ופונקציונליים, אך הוא גם ממשיך להחזיק אותנו ב״זמן חלום״. הוא מזכיר לנו באופן נוסטלגי את היומן, את ספר הזכרונות, את הגלויות/המכתבים שכתבנו, את אריזות המתנה, את הריח של מגזין איכותי שרק יצא מהדפוס, ואפילו את הפתק הקטן או הקבלה ששמרנו בכיס מסיבה כלשהי".

כחלק מהפעילות במעבדת הנייר, יוצגו העבודות בתערוכות ב"מרכז שכטר", כמו גם בשבוע האיור הישראלי ובאירועי מכירה שונים.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>