ארכיון פודקאסטים

כחול, לבן וכל השאר

האדום של שוקולד פרה, הכחול של אל-על, הצהוב של החטופים: ההוויה הישראלית מורכבת מצבעים שונים, כאלה שהולכים איתנו מדור לדור ונשזרים בהיסטוריה הלאומית ובזיכרון של כולנו.

שנקר – הנדסה. עיצוב. אמנות, בתמיכתה של מועצת הפיס לתרבות ואמנות, גאה להציג את "כחול, לבן וכל השאר" – סיפורם של עשרה צבעים המרכיבים את המרחב הישראלי, וגלגולם מראשית הציונות ועד ימינו. זה הסכת דוקומנטרי על עיצוב ישראלי, שמספר את הסיפור של המדינה ושלנו, אזרחיה. כל פרק יוקדש לצבע אחר, דרכו נחקור מופעים חזותיים, ננתח תופעות תרבותיות ונגלה את הסיפורים מאחורי האובייקטים הכי ישראלים שיש.

הנחייה: שרון קנטור
ייעוץ אקדמי: איציק רנרט

שיחות על חומרים

שירה שובל, מעצבת, חוקרת ומרצה בפקולטה לעיצוב, פוגשת את הדמויות מאחורי הסנדאות של שנקר שמספרות לנו על חומרים וטכנולוגיות ייצור שחשוב להכיר. 

פודקסט אקדמי מבית המרכז למצויינות בהוראה שנקר
עריכת תוכן: שירה שובל ומיכל חן שכנאי
הקלטה ועריכת סאונד: טל מלכא
ארטדירקשן וצילום: טופז לוקר 

הצנטרום של הפיילה

בכל פרק נארח מרצים, חוקרים ומובילי דעה משנקר לשיחה מעמיקה ומלאת הומור על השאלות והנושאים שפוגשים אותנו ביומיום סביב עיצוב וטכנולוגיה.

העונה השניה של הפודקאסט, שעלתה ב-04.02.24, הוקלטה לפני אירועי השבעה באוקרטובר. אנו מקווים שבימים אלה, בהם כולנו זקוקים לקצת נחמה והשראה, הפודקאסט שלנו יהיה מקור לרעיונות חדשים, השקפות מעניינות ורגעי אסקפיזם נחוץ.

עריכת תוכן: נועה לימונה
עריכת אודיו: אסף רפפורט
יועץ אקדמי: איציק רנרט