המחלקה לעיצוב תכשיטים ע"ש אליס גוטסמן

ראש המחלקה: מר אורי סאמט
משך הלימודים לתואר בוגר: 4 שנים (160 נקודות זכות)
המחלקה מעניקה את התואר האקדמי בוגר בעיצוב תכשיטים - Bachelor of Jewlery Design

המחלקה לעיצוב תכשיטים ע"ש אליס גוטסמן בשנקר נוסדה מתוך חזון ומטרה לגשר על הפער שבין אמנות לתעשייה. אנו מאמינים שעיצוב הוא שפה וכי תלמידנו חייבים לשלוט בה על בוריה - החל מיסודותיה הצורניים הבסיסיים, עד לביטוייה המושגיים המעודנים ביותר. בד בבד, אנו מחויבים להעניק לתלמידינו הבנה איתנה של תפקודי התעשייה, שיטות ייצור המוניות, שיווק ובקיאות בשיטות צורפות קלאסית, כמו גם טכנולוגיות מתקדמות בתחום. 

ככלל, תכנית הלימודים במחלקה כוללת מגוון פרויקטים עם התעשייה, בהם נדרשים הסטודנטים לכוון את עבודתם ללקוח מסוים, כמו גם השתתפות בסדנאות בהנחיית אמנים חזותיים בולטים מהארץ ומהעולם, בהם היבטי העבודה חופשיים לחלוטין. 

לשיטתנו, המושגים "אמנות" ו"תעשיה" אינם מנוגדים במהותם אלא משלימים זה את זה: אסטרטגיות של ייצור המוני ושכפול משחקות תפקיד מרכזי באמנות, והגבול בין תרבות מסחרית ואמנות "גבוהה" מיטשטש, עד כי ספק אם ניתן כלל להגדירו. 

תלמידנו מוכיחים כי אינדיבידואליות והבעה אישית יכולים לבוא לידי ביטוי גם דרך הטכנולוגיות הדיגיטליות המתקדמות ביותר, כמו עיצוב ממוחשב בתלת-מימד, הדפסה תלת-ממדית וחיתוך ממוחשב בלייזר. יתר על כן, הם לומדים שלעתים הרעיונות היצירתיים ביותר נובעים דווקא מתוך חקר פניה השונים של התעשייה.

תלמידי המחלקה - כמו רוב הישראלים הנחשפים מדי יום לסוגיות פוליטיות, חברתיות, כלכליות ותרבותיות נוקבות ופלגניות - נוטים להיות דעתניים ועצמאיים בפוליטיקה כמו גם באופנה.

סגל המחלקה נמנע מלהכתיב להם סגנון או סדר יום עיצובי כלשהו, אך מקפיד לשמש כמקור גירוי מתמיד המאפשר להם להיפתח לעולם התרבות והעיצוב. לצורך זה אנו מעניקים להם את הכלים באמצעותם יוכלו לשאול שאלות ולגבש לעצמם הבנה אישית של מהו עיצוב ומה הוא יכול להיות. אנו מעודדים את תלמידינו להיפתח אל העושר התרבותי ממנו הגיעו, להכיר ולהבין את שורשיהם לעומק ולהביע הן את שייכותם והן את ייחודם מתוך סקרנות והבנה.

  • מאחורי הקלעים: הצטרפו לאינסטגרם של המחלקה לעיצוב תכשיטים!

בראש העמוד: עיצוב: סול חזן (צילום: עדו לביא)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים