תואר שני בעיצוב ופיתוח משחקים דיגיטליים

תואר שני בעיצוב ופיתוח משחקים דיגיטליים

לראשונה בישראל, אישרה המועצה להשכלה גבוהה את פתיחתה של תכנית אקדמית המיועדת להכשרת סטודנטים בעיצוב ופיתוח של משחקים דיגיטליים, במסלול המעודד מחקר וחדשנות. 

>> בואו ליצור ולהוביל: תכנית התואר השני בשנקר מציעה מסגרת ייחודית ובלעדית בישראל המאפשרת לקראת תואר מוסמך בלימודים אקדמיים של משחקים דיגיטליים. הלימודים מעניקים השכלה נרחבת בתחומי העיצוב והפיתוח של משחקים דיגיטליים מתוך הבנה כי הכשרה בינתחומית בהנדסה ועיצוב בדגש על חשיבה מחקרית תקנה לבוגרי התואר יתרון רב בפעילות עתידית בתעשייה. 

תכנית הלימודים נבנתה מתוך הבנה כי התחום האינטרדיסציפלינרי של משחקים דיגיטליים דורש התמחות במגוון של קורסים המכשירים את הסטודנטים בשימוש בתכנות ובטכנולוגיות הקיימות כיום בתעשייה.

מבנה הלימודים מאפשר פיתוח של שפה משותפת למחקר בין-תחומי ולעבודה בצוותים משותפים. סטודנטים בתכנית ילמדו לחקור וליצור כדי להפוך למנהיגים בתעשיה, אמנים, מעצבים כותבים, מפתחים, תיאורטיקנים ויזמים בתחום. הלימודים מתקיימים בשיתוף עם תעשיית וקהילת המשחקים המשגשגת בארץ ובעולם.

עולם העבודה של המאה ה-21 מתבסס לראשונה על דור שגדל עם משחקים דיגיטליים ופיתח מיומנויות של אוריינות משחקית. משחקים דיגיטליים משנים את הדרך בה אנו חווים סיפורים. משחקים הם מאיץ לפיתוחם של טכנולוגיות חדשות וכלי משמעותי בעולם המדיה הדיגיטלי והינם מרכיב פעיל ומרכזי בהתפתחותם של מגמות וטרנדים בתרבות הדיגיטלית והטכנולוגית העכשוויות.

מרחב התעסוקה והמחקר המגוון של שוק המשחקים הדיגיטליים מושך אליו מתעניינים רבים, המגיעים מתחומי רקע שונים השואפים לקריירה מקצועית בתעשיית המשחקים – בין אם כיזמים ויוצרי משחקים עצמאיים, או כחלק מצוות פיתוח של משחקים בקנה מידה גדול. 

עיצוב בראש העמוד: שי סגל.