יחזקאל רוני

swiftextiles.com

בוגרת מסלול אריגה במחלקה לעיצוב טקסטיל, שנקר. מעצבת טקסטיל, בעלת סטודיו להדפס משי, מלמדת קורס אריגה בנול התעשייתי בשנקר.

כחלק מתפקידה בשנקר, רוני מנהלת את סדנאות האריגה, לוקחת חלק בהפקת תצוגות הבוגרים השנתיות במחלקה, ומקדמת פרויקטים שונים של המחלקה לעיצוב טקסטיל.

בסטודיו Swift רוני ומיכל פיירשטיין, גם היא בוגרת המחלקה, מדפיסות בדפוס משי על טקסטיל ונייר, יצירות one of a kind וטקסטיל לבית.

פרויקטים אחרונים בעיצוב טקסטיל:

  • Textile Sunrise - עיצוב טקסטיל ואריגה בפרויקט עיצוב משותף עם איילת כרמון ואורי טופז ממרכז Cirtex, מירב פרץ והמחלקה לעיצוב טקסטיל. עבודת הצבה המורכבת מסדרת יריעות טקסטיל אשר נארגו בנול יד, לתוכן ארוגים חוטים שנצבעו בצבעים רגישים לחום וחוטים מוליכים עשויים סיבי פחם, אשר בחימום מתוזמן מציגים מופעים שונים של ״זריחה״ ו״שקיעה״. הפרויקט נעשה כחלק משבוע העיצוב בירושלים 2019, בית הנסן, באוצרותם של ענת ספרן וטל ארז.
  • טרנספראומבאו: ליבלינג-דסאו (2019) - פרויקט בשותפות עם הדס הימלשיין. עיצוב טקסטיל, פיתוח דימוי ואריגת ז׳קארד במפעל ״אטון״, יבנה. וילון הז׳קארד הארוג, הוא חלק ממיצב שיצרה לו מוריה והוצג בבניין הבאוהאוס בדסאו, גרמניה, אופן תלייתו בחלל מתחקה אחר מתאר אחת הדירות בבית-ליבלינג בת״א. את התערוכה אצרה הילה כהן-שניידרמן.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים