פרופ' מירון אוריאל

www.urielmiron.com urielmiron@jshenkar.com

פרופ' מירון הוא אמן רב תחומי הפועל בפיסול, ציור והדפס משנת 1995, ומאז הציג את עבודותיו במיטב המוזיאונים וחללי התצוגה בישראל, וזכה בפרסים ובמלגות רבים. פרופ' מירון הוא בוגר אוניברסיטת ייל (1990) והמחלקה לאמנות בבצלאל (1995) ובעל תואר שני באמנות מהSchool of Visual Arts  בניו יורק (1998). הוא חתן פרס שרת התרבות לאמנות לשנת 2013, וזכה לתמיכת מפעל הפיס בהפקת תערוכת יחיד בגרמניה ב 2012. עבודותיו נמצאות באוספים חשובים לרבות אוסף מוזיאון ישראל.

פרופ' מירון התחיל ללמד בשנקר ב-1999 במחלקה לעיצוב תכשיטים ובמהלך השנים לימד ברוב מחלקות הפקולטה לעיצוב ובמסלול לתואר שני בעיצוב. כיום, מירון הוא פרופסור בסגל ביה"ס לאמנות רב-תחומית ובסגל המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר, בהם הוא מלמד פיסול, עיצוב תלת-ממד, רישום וכתיבה ביקורתית, ומנחה תלמידים לפרויקט גמר.

בביה"ס לאמנות רב-תחומית, מנחה פרופ' מירון את הפורום הרב-תחומי של שנה ד' – הקורס המרכזי בשנה זו שאחראי על פרויקטי הגמר ותערוכת הבוגרים של שנה ד'. כמו כן, מירון השתתף בפיתוח תכנית הלימודים של המחלקה לעיצוב תכשיטים ואחראי על כתיבת הטקסטים לתערוכות הגמר של בוגרי המחלקה. בשנת 2017 אצר מירון בגלריית ביה"ס לאמנות את התערוכה הראשונה לזוכי פרס אדמס לאמנים צעירים אשר מוענק לבוגרי ביה"ס לאמנות שהפגינו התפתחות אמנותית מצטיינת.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים