ד"ר רפאל הוד

rafi.hod@shenkar.ac.il

ד"ר רפאל הוד הוא מהנדס תעשיה, מוסמך במנהל עסקים במסלול המחקרי ודוקטור להנדסת תעשיה וניהול. את כל תאריו עשה באוניברסיטת תל-אביב. תחומי המומחיות שלו הם אסטרטגיה וחדשנות תפעולית, התנהגות צרכנים ופיתוח מודלים להערכת ביצועים של ארגוני בריאות. בנוסף הוא מנתח מערכות מידע מורשה ובעל הסמכה כ-CIO.

לד"ר הוד ניסיון רב שנים בהוראה, בהנחיה, בייעוץ ובניהול יחידות ארגוניות: באקדמיה, בתעשיה, בארגוני שירות ובהיי-טק. את הקריירה החל כראש המגמה להנדסת תעשיה וניהול בבתי הספר להנדסאים של מדרשת רופין ושל אוניברסיטת תל-אביב. בהמשך היה מנהל הנדסת הייצור של קונצרן הארגז, והוביל אותו לזכייה בפרס קפלן מטעם משרד העבודה על התייעלות יוצאת דופן של מערך הייצור והתפעול של מפעלי הרכב והמתכת. לאחר מכן היה מנהל היחידה להנדסת ייצור וכלכלה במנהל האספקה של קופת חולים כללית, ובמסגרת זו הוביל את הפרוייקט הלאומי להפצת תרופות וציוד רפואי גם במסגרת רשתות פארמה פרטיות. לאחר מכן עבר לעולם ההיי-טק, שם היה מנהל פיתוח עסקי, מנהל צוותי מכירות לארגוני Enterprise ומנהל השיווק הראשי של יבמ גלובל סרוויסס (ישראל), זרוע שירותי ה-IT של IBM העולמית.

מחקריו של ד"ר הוד עוסקים בפיתוח מודלים אסטרטגיים להערכת ביצועים במערכות בריאות, כגון: מודלים לתכנון והערכת היקף כח-האדם הנדרש במקצועות הבריאות בישראל, מתודולוגיות למדידת הערך האקדמי שבתי-חולים מייצרים, ומדדים חדשים לקביעת ערך השירות שמספקים בתי-חולים למטופליהם. בנוסף, הוא חבר במועדון החוקרים של המכון הלאומי לחקר שירותי הבריאות ומדיניות הבריאות ומציג את מחקריו באופן קבוע בכנס השנתי של המכון.

 

 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>