ד"ר פלמן אליק

alikpelman@gmail.com

מרצה ביחידה להיסטוריה ופילוסופיה של האמנות, העיצוב והטכנולוגיה, חוקר ומרצה בתחומים: אתיקה סביבתית, פילוסופיה של המדע, מטאפיזיקה, פילוסופיה של השפה, חשיבה ביקורתית, פילוסופיה של מדעי החברה ופילוסופיה של הנפש. מציג את מחקריו בכנסים בינלאומיים, ומשמש שופט בכתבי עת מובילים. חוקר שותף בשני מחקרי הקרן הלאומית למדע. זכה בתואר ׳מורה מצטיין׳ מספר פעמים.

ד״ר פלמן השלים את לימודי התואר השלישי ב University of London (מלגת ORS); עבודת הדוקטור שלו עסקה בקשר בין השפה לעולם. עבודת המאסטר, שעסקה ביחסי שלם-חלק, זיכתה אותו בפרס בר-הלל (האוניברסיטה העברית). כמו כן, מרצה באוניברסיטה העברית (תכנית מצטיינים משולבת: פילוסופיה, כלכלה, מדע המדינה) ובאוניברסיטת בר אילן (פילוסופיה, מדעי המוח). מחקריו של ד״ר פלמן עוסקים בעיקר בקשר בין רמות תיאור שונות של העולם, ובקשר בין השפה לעולם.

מתגורר בגליל בבית שבנה מחומרים טבעיים לפי עקרונות אקולוגיים (גג ירוק, קירור פאסיבי, תנור מסה, מים אפורים, חשמל סולרי) ומקיים שם משק אוטרקי (חיטה, קטניות, שמן, ירקות, ביצים, דבש). במשק גם מנחה קבוצות והשתלמויות בנושאי אקולוגיה מעשית. בוגר תכנית העמיתים של ׳מרכז השל למנהיגות סביבתית׳.

מבין פרסומיו:

  1. פילוסופיה של המדע, סדרת ספרי לימוד בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה, מועד צפוי: 2019.
  2.  ‘The Complex Mechanism of Reference Fixing.’ Acta Analytica (2017), 32 (4): 385-396.
  3. ‘Metaphysics of Pain, Semantics of ‘Pain.’ Ratio (2015), 28 (3): 302-317. 
  4. ‘Theoretical Identities May Not Be Necessary,’ Analysis, 74, 3 (2014), 412-422.
  5. ‘A Blueprint for a Calculator of Intensions,’ in B. Bennett and C. Fellbaum (eds.), Formal Ontology (Amsterdam: IOS Press, 2006), 193-203.

חוץ-אקדמי:

  1. ׳כרטיסיות (מבחר)׳, בתוך הליקון כתב עת לשירה, גיליון 123 – אקו-פואטיקה (2018).
  2. (תרגום) פוקואוקה, מ., מהפכת קנה הקש: מבוא לחקלאות טבעית. פרדס (2013).

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים