ד"ר אוטין פבלו

http://srita.net/author/pabloutin pabloutin@gmail.com

חוקר, מרצה, מבקר קולנוע, מלמד בתכנית לתואר שני בעיצוב וביחידה ללימודי תרבות קורסים על ההיסטוריה של הקולנוע וזרמים מרכזיים בו. 

אוטין הוא בעל תואר שלישי (Ph.D) מהחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל-אביב, כתב את עבודת הדוקטורט שלו על ייצוג הסכסוך הישראלי-פלסטיני בקולנוע הישראלי. קודם לכן השלים לימודי תואר שני בתקשורת ופילוסופיה בבית-הספר הגבוה של האיחוד האירופי (EGS) בשוויץ ותואר ראשון בהצטיינות באוניברסיטת תל-אביב. 

בשנת 2013 הקים אוטין עם עמיתיו את פורום מבקרי הקולנוע בישראל ומאז הוא עומד בראשו. מזה עשור הוא מפרסם ביקורות וכתבות קולנוע בעיתונות, בין היתר ב"עכבר העיר" (2013-2012), "רייטינג" (2011), "ישראל היום" (2010-2008) ו"גלובס" (2008-2003). כתבות פרי עטו פורסמו בכתבי עת בינלאומיים לקולנוע באנגלית ובספרדית והוא ממשיך לכתוב בבלוג הקולנוע הפופולרי "סריטה". 

אוטין מלמד מגוון קורסים במוסדות אקדמיים מובילים, בהם בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל-אביב, במחלקה לקולנוע של מכללת "בית ברל" ובבית-הספר לאמנות "מנשר". בשנת 2010 לימד באוניברסיטת מיאמי שבפלורידה כמרצה אורח והעביר קורס אודות הקולנוע הישראלי החדש. 

בשנת 2008 פרסם אוטין את "קרחונים בארץ החמסינים - הקולנוע הישראלי החדש", המבוסס על שיחות שקיים עם ישראלים בולטים, וערך את חוברת המאמרים "רואים שקוף: במאים ואנשי קולנוע על סרטי איתן גרין", שפורסמה במסגרת פסטיבל הקולנוע של חיפה. בשנה הקרובה צפויים לצאת לאור שני ספרים חדשים שכתב: "רקווים לשלום" (שם זמני), העוסק בסרטי הסכסוך שלאחר קריסת תהליך אוסלו ו"היסטוריה של אלימות" (שם זמני) - שיחות עם במאים אודות הקולנוע הישראלי החדש.

לצד מחקריו התיאורטיים, ביים, כתב, הפיק, צילם וערך אוטין בשנת 2001 את הסרט הניסיוני הקצר "דורות: חברה שלי לשעבר", שהוקרן במספר פסטיבלים באירופה, ואת "שותפים" שהוקרן בתחרות וולג'ין במסגרת פסטיבל הקולנוע של ירושלים ובפסטיבלים יוקרתיים ברחבי העולם. כמו כן, ביים והפיק את הסרט "יולי", בעקבות סיפור של קורטזר (2006) והיה במאי-שותף ועורך של הסרט "אצבעות" (2000) שהוקרן בערוץ הסרטים של הכבלים.

(התמונה הראשית מתוך הסרט "טוקיו!", 2008)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים