מירב פרץ

מרצה בכירה meravper@shenkar.ac.il

מרצה בכירה בתואר השני לעיצוב ובמחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר, מרצה לשעבר ב- NABA מילאנו, מעבירה סדנאות ומבקרת אורחת במספר אקדמיות לעיצוב באיטליה.

במשך השנים עבדה בשיתוף פעולה עם מעצבים תעשייתיים על פרויקטים רבים עבור לקוחות מתחום התעשייה עתירת הידע בארץ ובעולם, בהם: IDEO, SanDisk, 3Com, Imperva, M-Systems, Citala. כמו כן, פרץ מתמחה בתהליכים של חשיבה יצירתית, בעיצוב ובהוראה בינתחומיים. בימים אלה עובדת על פרויקטים ארוכי טווח בשיתוף פעולה הדוק עם מהנדסים: פיתוח של מוצר טקסטילי חדשני לתחום ה- DIY עם ד"ר דן לויטוס מהמחלקה להנדסת פלסטיקה ועידית ברק מהמחלקה לעיצוב אופנה (הפרויקט זכה למימון "אקט שנקר" ובפרס בתחרות  WeWork Creator Award Tel Aviv ), ופרויקט נסיוני המתמקד בפיתוח של גרפיטי-פואטי באמצעות כלים של מציאות רבוּדה (Augmented Reality) בשיתוף פעולה עם מהנדס התוכנה מתן זוהר ומעצב הפונטים דניאל גרומר (הפרויקט מוצג בפורומים שונים, ביניהם בתערוכה במהלך שבוע התעשיות היצירתיות במינכן, גרמניה).

לבלוג של מירב פרץ >>

במסגרת תפקידיה האקדמיים בשנקר, ניהלה והובילה פרויקטים בינתחומיים ייחודיים, בהם: "שבוע מרקחה" (JamWeek) במהלכו משתתפים סטודנטים ממחלקות העיצוב וההנדסה בסדנאות משולבות; ניהול אקדמי מטעם שנקר של הפרויקט הבינלאומי GoGlobal של התואר Innovation Design Engineering IDE המשותף לרויאל קולג' ׁ(RCA) והאימפריאל קולג' (ICL) מלונדון - שהתקיים במהלך מרץ-אפריל 2014 בישראל ובגדה המערבית. על תרומתה לעידוד הבינתחומיות בשנקר זכתה בשנת 2014 בפרס פרניק למרצה מצטיין מטעם חבר הנאמנים, ובפרס הצטיינות מטעם דקאן הפקולטה לעיצוב בשנקר.

במהלך השנים יזמה והובילה פרויקטים בעלי זיקה חברתית, קהילתית וסביבתית, ביניהם Design in the Middle סדנה שהפגישה 30 מעצבים, ארכיטקטים ופעילים חברתיים מרחבי המזרח התיכון לשבוע של עבודה משותפת במוזיאון ה- Maxxi לאמנות המאה ה-21 ברומא במהלכה התמודדו בצוותים עם אתגרי עיצוב רלוונטיים לאיזור - מדת ועד דאטה.

הובילה והנחתה את הקורס "צמיחה בקהילה", בשיתוף עם אלכס פדואה, הראש היוצא של המחלקה לעיצוב תעשייתי, במסגרתו התקיים שיתוף פעולה עם המרכז לקיימות סביבתית בשכונה ד' בבאר שבע, שזכה להכרה ולמימון של הות"ת כקורס משלב עשייה עם הקהילה.

כמעצבת בעלת עניין מיוחד בקשר בין פרפורמנס באמנות, בתיאטרון ובשירה לבין מגמות מתפתחות בתחום העיצוב, פיתחה מספר פרויקטים ניסיוניים הבוחנים יחסים אפשריים שונים בין החד-פעמיות, הייחודיות והזמניות של פעולת ההקראה של טקסט פואטי לבין אפשרויות תרגומה באמצעות כלים מדיומליים שונים: מרקמה ידנית ועד שימוש בכלים של עיצוב פרמטרי ומציאות רבוּדה

פרץ בוגרת תואר ראשון במחלקה לתקשורת חזותית באקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל" (זוכת פרס סנדברג על הישגים יוצאי דופן בתחום העיצוב לתערוכת יחיד), ותואר שני מהתוכנית הבינתחומית באמנויות של אוניברסיטת תל-אביב (הצטיינות יתירה). עבודת התזה בהנחייתם של פרופ' חנה נווה, דקאן הפקולטה לאמנויות באותו זמן, וד"ר דרור הררי מהחוג לאמנות התיאטרון, התמקדה בזיהוי וניתוח הקשרים בין פרפורמנס באמנות ובתיאטרון לבין גילויים עכשווים של פרפורמנס ופרפורמטיביות בעיצוב מוצר נסיוני.

במשך השנים כתבה על עיצוב ואדריכלות עבור עיתונים שונים, ביניהם המוסף "7 ימים" של ידיעות אחרונות ובשנים 2012-2009 נמנתה על הצוות הקבוע של מגזין העיצוב המקווּן אנטייטלד וכתבה על היבטים שונים של עיצוב, אמנות ותרבות ומה שביניהם.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>