ד"ר מאיה שמיילוב

ראש התואר השני לעיצוב Maya.shmailov@shenkar.ac.il

ד״ר מאיה שמיילוב היא בעלת תואר שני ושלישי בתחום מדע, טכנולוגיה וחברה ותואר ראשון במדעי החיים. בנוסף, היא עורכת פטנטים עם התמחות בטכנולוגיות מתקדמות ועיצוב כמחולל חדשנות. תחומי מחקרה האקדמי והתמחותה משיקים לשני התחומים העיקריים בתכנית לפי דרישות המל׳׳ג: עיצוב וטכנולוגיה.

ניסיונה בהוראה אקדמית כולל מעל עשר שנות הוראה, בין היתר בפקולטות להנדסה ולארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון, ביחידה ללימודי המשך בטכניון, בתואר שני בעיצוב, חדשנות ויזמות במכללה למנהל, ובאוניברסיטת בר אילן. על פרסומיה נמנים ספר המאגד את מחקרה בנושא הבין-תחומיות ויצירתיות,  ופרקים במספר ספרים בתחומי מחקרה. פרסומים אלו ונוספים, לרבות במיצגים אומנותיים, בארץ ובחו״ל מוכיחים את יכולתה לנהל את תחום המחקר הנלווה לתהליכי העיצוב, כנדרש בתכנית הלימודים למוסמכים.

ד״ר שמיילוב הציגה פעילות מקצועית והשתתפות בצוותי חשיבה ארציים ובינלאומיים בתחומים רלוונטיים לתכנית. החזון שהציגה ד׳׳ר שמיילוב מתייחס להכשרת הלומדים בתכנית לשינויים חברתיים, תרבותיים ומדעיים הצפויים בעולמנו. תפיסת עולמה הולמת את כיווני ההתפתחות הרצויים לתכנית ללימודי מוסמכים, קרי הגברת השילוב של ערכים טכנולוגיים ועיצוביים ולמידה רב ובין תחומית, עם דגש על יצירת גופי ידע חדשים בתחומים כמו מערכות חברתיות, בינה המלאכותית, עיצוב בחי(BioDesign) וחתירה למעורבות המעצב בקהילה לאור אתגרים טכנולוגיים, סביבתיים וסוציולוגיים במאה ה-21.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>