שניידר מרק

בוגר תואר ראשון ושני במחלקה להנדסת פלסטיקה, כיום מהנדס תהליך פיתוח בתחום הציפויים בחברת Medinol Ltd המפתחת ומייצרת סטנטים לעורקים שונים בגוף, תוך התבססות על טכנולוגיות מתקדמות.

שניידר מעיד על עצמו כי תמיד ידע שהוא רוצה להיות מהנדס, אך לא החליט איזה תחום מעניין אותו. בעקבות המלצה של קרוב משפחה נרשם למחלקה להנדסת פלסטיקה, חוויה עליה הוא מספר כי "תחילה היו לי ספקות לגבי הרלוונטיות של מקצוע זה ביחס למקצועות הנדסה אחרים, במיוחד כיוון שזו מחלקה קטנה, אך עם הזמן צברתי ידע שאפשר לי להבין את הפוטנציאל המקצועי".

פרויקט הגמר של שנייד יצא לדרך בשיתוף פעולה עם פרופ' רשף טנא מהמחלקה לחומרים ופני שטח במכון ויצמן ועסק בהטמעת ננו חלקיקים א-אורגניים במבנה צינורי וכדורי בדבקי אפוקסי. כדי לבחון את התכונות המכאניות להדבקה, תוך התמקדות ביכולת המבנה לספוג אנרגיה, ביצע אנליזות מיקרוסקופיות, ספקטרוסקופיות, תרמומכאניות ומכאניות שדרשו ממנו התעמקות בפילוסופיות התקדמות סדקים בחומרים פריכים כדי לתת הסברים לתופעות השונות שהתקבלו.

פתיחת המסלול לתואר שני בהנדסת פלסטיקה בשנקר אפשרה לו להמשיך את המחקר, אותו זכה להציג בכנסים מקצועיים, ואף להשתלב בהוראה האקדמית בהנחיית סטודנטים בעבודות הגמר לתואר הראשון.

"ההתמחות בתחום הפולימרים אפשרו לי להבין לעומק תחום זה, למרות שבתחילה לא ידעתי להעריך את הנושא", אומר שניידר ומוסיף כי "בעבודה עם אנשים ממקצועות אחרים התחלתי להבין אט-אט את הפער הגדול בין תפיסת עולמי למול עולמם, מה שתרם לי בצבירת ביטחון עצמי מול אנשי מקצועות אחרים, בהם מהנדסי כימיה ומכונות שעוסקים בעולם הפלסטיק".

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים