פרץ לאה

leahperez@shenkar.ac.il 03-6110023

מהנשים המובילות והמשפיעות בתחום החינוך לאופנה בישראל ובעולם, הכשירה דורות של מעצבי אופנה שזכו להצלחה בינלאומית, עומדת בראש המחלקה לעיצוב אופנה ומיצבה את מעמדה כאחת הבולטות בעולם בתחום.

לאה פרץ הובילה במשך 22 שנה את המחלקה, אשר דורגה בצמרת בתי-הספר הטובים בעולם לאופנה, קודם לכן נבחרה למקום ה-20 ברשימת "50 בתי הספר המובילים בעולם האופנה" של ארגון הגג הבינלאומי של בתי הספר לעיצוב (FS). זוהי הפעם הראשונה שמוסד ישראלי נכלל ברשימה היוקרתית, כשהוא עוקף מוסדות מוכרים ויוקרתיים - חלקם מעניקים גם תואר שני - בהם האקדמיה לעיצוב במילאנו (KOEFIA) ו-La Cambre הבלגי.

גב' לאה פרץ הביאה את המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר להישגים בינלאומיים מרשימים, יצרה קשרים אקדמיים עם מוסדות מקבילים בחו"ל והובילה שיתופי פעולה עם מוזיאונים וחברות ציבוריות ופרטיות בישראל. 

גב' פרץ היא בעלת תואר שני (MA) בתולדות האמנות מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומרצה להיסטוריה של האמנות והעיצוב. בין השנים 1999-1988 לימדה ביחידה ללימודי תרבות של האקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל" קורסים בתולדות האמנות, תולדות העיצוב ותולדות הקרמיקה. במסגרת זאת, אצרה תערוכות בגלריה של המחלקה לעיצוב קרמי, בין היתר את התערוכה הראשונה של משה גרשוני ותערוכת צילומים של שוש קורמוש.

בין השנים 2003-1994 כיהנה גב' לאה פרץ כראש המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, לאחר מכן שימשה כנספחת התרבות בשגרירות ישראל בבוגוטה, קולומביה, שם שימשה כמרצה באוניברסיטת "אל-רוסריו" והיתה חברה בוועדה לקידום מלאכות היד והאופנה הקולומוביאנים בראשות אשת נשיא המדינה. בתוך כך, היתה חברה פעילה ב"קרן למצויינות" באמנות ועיצוב בשנים 2010-2003.

עם שובה ארצה, בשנת 2006, מונתה מחדש לעמוד בראש המחלקה לעיצוב אופנה וכיהנה כדירקטורית בחבר המנהלים של דלתא-גליל תעשיות. בתקופה זאת אצרה מספר תערוכות ותצוגות אופנה של המחלקה ברחבי העולם, בין היתר בניו-יורק, וושינגטון, לידס, זגרב וגוודלחרה.

בשנים 2012-2007 שימשה גב' לאה פרץ כיועצת לשבועות האופנה ביוזמת התאחדות התעשיינים והמדיטאק בחולון והחל משנת 2013 היא חברה ביוזמה FashioIL של האתחדות הטקסטיל, המקדמת מעצבים צעירים ומבטיחים.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים