קולטון בתיה

מאיירת, קומיקסאית, חברת סגל ומרצה במחלקה לתקשורת חזותית. 

קולטון סיימה בהצטיינות לימודי איור במחזור הראשון של המסלול בבית הספר לעיצוב "ויטל", קודם לכן התנסתה בלימודי עיצוב קרמי באקדמיה לעיצוב ואמנות "בצלאל", לימודי משחק ב"ניסן נתיב", לימודי אופרה ופיתוח קול ואמנות פלסטית במדרשה לאמנות ב"בית ברל". 

איור של קולטון מתוך "פרוייקט החלומות" של Roger Omar

בשנים האחרונות מתמחה קולטון בעיקר באיור ספרי ילדים ונוער - מרביתם יצאו לאור גם בשפות זרות - ואף פיתחה קורס מיוחד בנושא. עבודותיה הוצגו בתערוכות רבות בארץ ובעולם והיא מוזמנת תדיר להרצות על איוריה הייחודיים בכנסים ובימי עיון. 

קולטון פעלה במשך כעשור עם קבוצת הקומיקס "אקטוס טרגיקוס", יחד עם חבריה פרסמה קומיקסים מוערכים שזכו להצלחה בינלאומית. במקביל החלה לאייר למגזינים ולעיתונים בארץ ובחו"ל, הייתה מאיירת הבית של עיתון דבר ז"ל ועבדה כ-5 שנים באחת מחברות המולטימדיה הראשונות בארץ - "זאפה דיגיטל ארטס" - שם כיהנה בין היתר כארט-דירקטורית של מחלקת האנימציה.

משנת 2005 יוצרת קולטון עבור מותג השוקולד "מקס ברנר" סדרות של קופסאות מאויירות במהדורות מיוחדות.

איור של קולטון מתוך הספר "להתראות באנטרקטיקה", מאת נורית זרחי

עבודותיה של קולטון זיכו אותה בפרסים יוקרתיים במהלך השנים, בהם: ציון לשבח על איוריה לספר "שרשרת זהב - שירי מופת לילדים" (2007), ציון לשבח כפול מטעם מוזיאון ישראל על איוריה לספרו של ביאליק "רוץ בן סוסי" ועל "היה היתה צפרדע" - ספר קומיקס לילדים של קבוצת אקטוס (2005) ופרס משרד החינוך לעיצוב (2003). 

הדימוי בראש העמוד: "חגיגה במטבח" (הדפס משי של קולטון)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>