הימלשיין הדס

ראשת המחלקה לעיצוב טקסטיל

הדס הימלשיין היא מרצה בכירה במחלקה לעיצוב טקסטיל, מעצבת ו״פעילה״ (activist) בטקסטיל, עוסקת במחקר ופיתוח של חומרים וטכניקות עכשוויות בטקסטיל, אריגה תעשייתית וידנית, עובדת ומקדמת שיתופי פעולה עם התעשייה בארץ ובחו״ל. 

הימלשיין בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר ועם סיום לימודיה השתלבה בתעשייה המקומית כמעצבת בסטודיו ובהמשך כמעצבת ראשית ומנהלת סטודיו במפעלים Ramtex Design, דלתא, פיברוטקס, תפן טקסטיל ועוד. במהלך עבודתה הובילה תהליכי מיחשוב ודיגיטציה בתעשייה, קידמה שיתופי פעולה בשוק מקומי ובינלאומי, יזמה וניהלה פרויקטים, יצרה והפיקה קולקציות לתערוכות בינלאומיות בתחום הטקסטיל. בשנים האחרונות היא מייעצת לחברות ועוסקת בעיצוב ופיתוח של מבנים בטקסטיל וג׳קארד.

היא משמשת כמרצה בכירה במחלקה לעיצוב טקסטיל, מנחה של קורסי סטודיו בעיצוב, קורסים בין-מחלקתיים ושיתופי פעולה עם חברות וגופים חיצוניים בנושא עיצוב וחדשנות. יוזמת ומשלבת תכנים עדכניים במרחב המקצועי ובתכנית הלימודים. כמו כן, הימלשיין חוקרת מגמות עכשוויות בטקסטיל, טכנולוגיות מתקדמות ויישומן בתהליך העיצוב, ומשמשת כחוקרת ב-CIRTex Shenkar - המרכז לחקר הטקסטיל בישראל ע"ש דוד וברברה בלומנטל.

בראש העמוד: עבודה של כנעני, מתוך התערוכה "שרוולים" (יח"צ)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים