גרוסמן דוד

דוד גרוסמן התוודע לראשונה לתחום העיצוב כאשר פגש במקרה תלמידי בצלאל אשר עבדו על פרויקטי הגמר שלהם. העיצוב קסם לו ולאחר שנה התקבל בעצמו ללימודי עיצוב בבצלאל. מאז ועד היום הוא סטודנט לעיצוב. בהמשך ללימודים בבצלאל עבד גרוסמן באמסטרדם וניו יורק וחזר לתל אביב ב 1981- בה הקים סטודיו עם חברו, המעצב יקי מולכו.

בשנת 1987, מבלי להבין בדיוק מה הם עושים, הקימו גרוסמן ומולכו את ויטל, ביה״ס העצמאי ללימודי עיצוב עם מחלקות לעיצוב גרפי ועיצוב  ויטל, אשר התמקמה בשכונת פלורנטין, שגשגה והשפיעה רבות על סצנת העיצוב הישראלית. ויטל משכה אליה מרצים צעירים וסטודנטים מוכשרים וזכתה במהירות להכרה בינלאומית. במשך שנים רבות הציג ה״פסטיויטל״ השנתי עיצוב לציבור הישראלי. בשנת 2000 התמזג ביה״ס ויטל עם מכללת שנקר. תוספת המחלקות לעיצוב של ויטל הביאה את שנקר עד מהרה למרכז הבמה של החינוך לעיצוב בארץ.

בנוסף, היה גרוסמן פעיל במישור המקצועי והיה ממקימי קהילת המעצבים הישראלית ובין יוזמי תערוכות ״עוצב בישראל״. בשנים האחרונות פעיל גרוסמן ברחבי העולם ובין היתר כיהן כנשיא לשעבר של ה ICO-D , ארגון המעצבים הגדול בעולם. בעשור האחרון גרוסמן פעיל במיוחד בסין ותורם לפיתוח תשתית תעשיית העיצוב הסיני.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים