פרופ' שטרן-שוקן דגנית

http://www.deganitschocken.com howmanyisone@gmail.com

צורפת ומעצבת תכשיטים בינלאומית, הקימה את המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר ועמדה בראשה במשך 9 שנים, במהלכן ביססה את מעמדה כאחת המובילות בתחום באקדמיה הישראלית, וכיהנה כראש התכנית לתואר שני בעיצוב עד לשנת 2016. 

שטרן-שוקן היא בוגרת תואר ראשון בעיצוב תעשייתי ועיצוב סביבתי מהאקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל" ותואר מוסמך (M.Des) מאוניברסיטת מידלסקס בלונדון. הציגה מעבודותיה בתערוכות יחיד וקבוצתיות רבות בארץ ובעולם וזכתה להכרה ולהערכה רחבה.

שפת העיצוב האישית הייחודית שלה זיכתה אותה בפרסים יוקרתיים רבים ויצירותיה נמצאות באוספים רבים של גלריות, מוזיאונים ואספנים פרטיים.

ענק מתוכשט שעיצבה שטרן-שוקן מפחיות מעוכות ממחסום קלנדיה (יח"צ)

בשנת 2009 ייסדה שטרן-שוקן את "קבוצת עניינים", המונה 10 צורפים ישראלים בעלי קול ייחודי, המציגים יחדיו תערוכות ברחבי העולם. לאחרונה הציגו מעבודותיהם בפורטוגל וזכו לשבחים רבים.

בדירוג "100 המשפיעים על התרבות הישראלית" שערך עיתון "הארץ", נבחרה שטרן-שוקן לאחת המובילות. בנימוקי העורכים ציינו כי "כשבוחנים את עולם הצורפות המקומי, כמו את תחום מלאכת היד (הקראפט), ניכרת השפעתה הנרחבת של פרופ' דגנית שטרן-שוקן... הא פועלת להביא להכרה בתחום כשדה עיצובי לכל דבר, לא רק כזה המזוהה עם אופנה וצרכנות".

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים