הימלשיין הדס וכנעני גלי

מ"מ ראש המחלקה לעיצוב טקסטיל galicnaani@gmail.com

גלי כנעני היא מעצבת ואמנית טקסטיל, מתמחה במגוון טכניקות של אריגה, ליבוד, צביעה והדפסה, מלמדת במחלקה לעיצוב טקסטיל.

כנעני היא בוגרת מצטיינת של המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר, לאחר סיום לימודיה השתלמה בקולג' לאמנויות של קנזווה ביפן. הציגה מעבודותיה בתערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ ובעולם, בהן במוזיאון תל-אביב לאמנות עכשווית, בגלריה פריסקופ בתל-אביב, ב-GalleryGallery בקיוטו, (יפן), במוזיאון ארץ-ישראל בירושלים ובטריאנלה ה-11 וה-14 לטפסטרי בלודג'.

בשנת 2013 זכתה כנעני בפרס אנדי היוקרתי לאמנות עכשווית ובפרס העיצוב של משרד התרבות והספורט. ועדת השיפוט שבחרה בה ציינה כי "שיבוש הזיהוי המובהק של הבד אל יצירת צורה שההתבוננות בה חידתית ומסקרנת כמו במפגש עם גוף פיסולי הדורש פיענוח למהותו... התוצאה מפתיעה, חדשה, ושלמה".

***

הדס הימלשיין היא מרצה בכירה במחלקה לעיצוב טקסטיל, מעצבת ו״פעילה״ (activist) בטקסטיל, עוסקת במחקר ופיתוח של חומרים וטכניקות עכשוויות בטקסטיל, אריגה תעשייתית וידנית, עובדת ומקדמת שיתופי פעולה עם התעשייה בארץ ובחו״ל. 

הימלשיין בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר ועם סיום לימודיה השתלבה בתעשייה המקומית כמעצבת בסטודיו ובהמשך כמעצבת ראשית ומנהלת סטודיו במפעלים Ramtex Design, דלתא, פיברוטקס, תפן טקסטיל ועוד. במהלך עבודתה הובילה תהליכי מיחשוב ודיגיטציה בתעשייה, קידמה שיתופי פעולה בשוק מקומי ובינלאומי, יזמה וניהלה פרויקטים, יצרה והפיקה קולקציות לתערוכות בינלאומיות בתחום הטקסטיל. בשנים האחרונות היא מייעצת לחברות ועוסקת בעיצוב ופיתוח של מבנים בטקסטיל וג׳קארד.

היא משמשת כמרצה בכירה במחלקה לעיצוב טקסטיל, מנחה של קורסי סטודיו בעיצוב, קורסים בין-מחלקתיים ושיתופי פעולה עם חברות וגופים חיצוניים בנושא עיצוב וחדשנות. יוזמת ומשלבת תכנים עדכניים במרחב המקצועי ובתכנית הלימודים. כמו כן, הימלשיין חוקרת מגמות עכשוויות בטקסטיל, טכנולוגיות מתקדמות ויישומן בתהליך העיצוב, ומשמשת כחוקרת ב-CIRTex Shenkar - המרכז לחקר הטקסטיל בישראל ע"ש דוד וברברה בלומנטל.

בראש העמוד: עבודה של כנעני, מתוך התערוכה "שרוולים" (יח"צ)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>