ארכיון הטקסטיל והאופנה ע"ש רוז

לאתר ארכיון הטקסטיל והאופנה על-שם בנט ופאולין רוז לחצו כאן!

ארכיון הטקסטיל והאופנה על-שם בנט ופאולין רוז מכיל אוסף עשיר ונדיר של פריטי לבוש מאירופה ומארצות הברית מהמאה ה-19 ומהמאה ה- 20, כמו גם אביזרי אופנה, בגדים אתניים ובדים עתיקים ומודרניים מרחבי העולם. אלו מקוטלגים, מתועדים ונשמרים בחלל אחסון מיוחד ובתנאי אקלים מבוקרים, כנדרש על פי התקן המוזיאוני.

הארכיון צמח מאוסף שנתרם על ידי המכון הטכנולוגי לאופנה בניו-יורק בשנות ה-80 של המאה ה-20 וברבות השנים הוא גדל והתרחב ונוספו לו פריטים רבים מתקופות שונות. עניין מיוחד נתון בארכיון שמור ל"אוסף ארץ-ישראל" הייחודי, המכיל פריטי ביגוד ואביזרים שיוצרו ונלבשו בארץ-ישראל מאז סוף המאה ה-19, כמו גם לאוסף קטן של ומרשים של טקסטילים ארכיאולוגיים.

הארכיון משמש כמרכז למידה ומחקר היסטורי ותרבותי רב-ערך ועומד לרשות סטודנטים, בוגרים, מעצבים וחברי סגל. לעתים קרובות משתמשים מרצים בפריטי לבוש וטקסטילים השמורים בארכיון בכדי להדגים מקרוב נושאים הקשורים לעיצוב הבגד, כמו גם את ההקשר החברתי, הטכנולוגי והתרבותי בו הוא נוצר. בתוך כך, שיעורים מיוחדים נבנים על-פי דרישות המרצים להעברת נושאים שונים, כמו היכרות עם תקופה ספציפית בתולדות הלבוש/הטקסטיל, טכניקות עיצוב אופנה ועיצוב בד והבנת מקורות השראה לעיצוב עכשווי.

אוסף הארכיון מורכב ממספר קטגוריות עיקריות:

  • טקסטילים: חלק זה מכיל טקסטילים אתנוגרפיים (עתיקים ובני זמננו), כולל בדים לפריטי לבוש ואופנה ואריגים לעיצוב הבית.
  • לבוש: כולל אופנה מערבית מהמאות ה-19 וה-20, אופנה בת זמננו ובגדים אתניים מכל רחבי העולם - החל משמלות ערב ומעילים ,עד לבגדים תחתונים ובגדי ילדים.
  • אביזרים: נעליים, כובעים, תיקי יד, חגורות, מניפות, כפפות ופריטים נוספים מהמאות ה-19 וה-20.

מנהלת הארכיון: טל גרנובסקי-אמית // טלפון: 03-6110061

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>