ברוכים הבאים לבית-הספר לאמנות רב-תחומית

ככל שהשפה החזותית תופסת מקום מרכזי בכל תחומי החיים, וככל שהמציאות הופכת ליותר ויותר רב-תרבותית ומסוכסכת, כך הולך ומתעצם מעמדה של האמנות ככלי ראשון במעלה להבעה עצמית, להבניית זהויות קולקטיביות ולביקורת חברתית.

בית-הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר מציה סביבת לימודים מרובדת ואינטגרטיבית, בה באים לידי ביטוי כל תחומי הידע והיצירה הרלוונטיים לאמן של ימינו - החל מעבודת הסטודיו הידנית, דרך העיבוד הדיגיטלי הממוחשב ועד ללימודי ההיסטוריה והתיאוריה. 

לרשות תלמידינו עומדת תשתית רחבה של אמצעי ביטוי ודפוסי חשיבה, בהם: ציור, רישום, פיסול, צילום, וידיאו והדפס, תוך עידודם המתמיד לפתח לפתח נקודת מבט ייחודית משלהם. 

המחלקה לאמנות רב-תחומית היא התכנית היחידה באזור גוש-דן המציעה תואר בוגר באמנות ומיקומה שנקר המרקם הסואן של המטרופולין המרכזי הופך את העיר עצמה, על מוסדות האמנות שלה ואוכלוסיותיה המגוונות, לסביבה הדינאמית הטבעית של לימודי האמנות. 

הלימודים מתקיימים ברובם בבניין ההיסטורי של בית החרושת "עלית", ששומר ושופץ לצרכי המחלקה וצויד בכל האמצעים הנדרשים ללימודים ולעבודת סדנה בתחומי האמנות השונים. בתוך כך, חלק מהלימודים נערך בקמפוס הראשי של שנקר, הנמצא במרחק של כעשר דקות הליכה.

תכנית הלימודים מאפשרת לכל סטודנט לבחור בתחום המעניין אותו, כך שהבוגרים יוצאים מהמוסד עם רקע תיאורטי ומעשי רחב ומקיף לצד התעמקות בשני תחומים מרכזיים. עם זאת, אין הכוונה לעצב אותם לאמנים רב-תחומיים, כי אם לאמנים בתחום/תחומים מוגדרים, בהם ציור, פיסול, צילום, וידאו, רישום, הדפס, ביקורת ואוצרות.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים