פרויקטים בינתחומיים בשנקר

המחשבה האינטרדיסציפלינרית אינה מחשבה חדשה בעולם בו אנו פועלים - כל בעל מקצוע בעולם הממשי מודע לצורך ולהכרח לתקשר עם אנשי מקצוע מתחומים נוספים, המעורבים בפרויקט עליו הוא אמון, למען הצלחתו. עם זאת, בבתי הספר ובאקדמיות, עדיין נשמר בידול, שלא לומר בדלנות, בין התחומים.

כל דיסציפלינה מתבוננת על עצמה פנימה, ואף מתחרה עם הדיסציפלינות האחרות.

בשנקר, אנו מאמינים במעשה השיתוף לא כתכלית בפני עצמה, אלא מתוך הבנה כי בעולם כפי שהוא פועל היום, שיתוף פעולה הוא הדרך היחידה לפתח מחשבה רחבה המובילה לתוצר עמוק, איכותי ומיטבי. 

מתוך פרויקט הגמר של אור בבלי - ממשק ווב רב תרחישים המציע התנסות בבריאה אינטראקטיבית. המחלקה לתקשורת חזותית 2019

רשימת פרויקטים בינתחומיים בשנקר:

  • ״שבוע מרקחה״ הוא קורס חובה אקדמי בתוכנית הלימודים של שנה ב' בכל המחלקות ומבוסס על סדנאות בינתחומיות. כל סדנה מונחית על ידי שני מרצים ובכל סדנה משתתפים סטודנטים מכלל המחלקות האקדמיות במכללה. התוכנית מתנהלת במשך ארבעה ימים מלאים בחופשת הסמסטר ובסופם על צוותי העבודה להגיע לגיבוש מוצר מוחשי או רעיון ישים. 
  • "הקבוצה לאינטראקציה" במרכז לעיצוב וטכנולוגיה ע"ש כדר: בכל שנה, מתחילה קבוצה של 24 סטודנטים בשנה ב' מכל מחלקות שנקר בערוץ לימודים ייחודי, המחבר את הלימודים בדיסציפלינות השונות לעיסוק באינטראקציה בין אנשים לטכנולוגיה ובין אנשים לאנשים בעזרת טכנולוגיה. הסטודנטים לומדים בערוץ במקביל ללימודים במחלקותיהם, ובשנה ד' משלבים פרויקט גמר במחלקה עם היכולות שרכשו בתחום זה תוך הנחייה משותפת של צוות המרכז. חלקם משתלבים בפרויקטי גמר בינתחומיים.
  • תכנית STEP - Shenkar's True Experience Program: מערך קורסים פורץ דרך של לימודים משולבי התנסות בתעשייה הכוללים חלק התנסותי פרקטי בארגונים החיצוניים לאקדמיה, כגון: חברות בתעשייה, ארגונים בעלי אימפאקט חברתי וסטארט-אפים.
  • יזמות ומנהיגות יצירתית בעידן הכלכלה היצירתית: תכנית אקדמית מוכחת ופורצת דרך ללימודי יזמות, בהובלת המרכז לחדשנות ACT Shenkar, לרכישת ידע משמעותי, המאפשרת לסטודנטים להכיר את שדה העיצוב המתפתח ואת תרומתו לעולם העסקי-יזמי, ומשלבת מתודולוגיות מתקדמות מעולמות הסטארט-אפ והכלכלה היצירתית, עם כלים ייחודיים לתהליכי חשיבה ליצירת ערך ממשי בשוק העבודה.
  • שנקר דיזיין פקטורי- Shenkar Design Factoryפלטפורמה בינתחומית לכלל המחלקות בשנקר בתואר השני ובתואר הראשון לקורסים אקדמיים בינתחומיים, למחקר בינתחומי, סדנאות ואירועים.
  • SUGAR Network: קורס שנתי המציע לסטודנטיות ולסטודנטים שיתוף פעולה אקדמי ויזמי בשיתוף אוניברסיטאות מובילות בחו"ל השייכות לרשת SUGAR העולמית. 

בראש העמוד: פרויקט הגמר של יערה נוסבויים, בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי 2019: "Alma - Therapy dolls" - סדרה של צעצועים טיפוליים לילדים המתמודדים עם בעיות רגשיות (צילום: אחיקם בן יוסף)

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים