דבר ראש המחלקה

ברוכים הבאים למחלקה להנדסת תוכנה בשנקר.

למחלקה להנדסת תוכנה בשנקר יש ייחודיות שלא קיימת במוסדות אחרים ואיכויות להתגאות ולהתפאר בהן. אנו נמשיך להציג אותן לעולם, נמשיך לגדול, להתעצם ולהשתבח. 

המחלקה מתאפיינת במצוינות - אקדמית, פדגוגית, מחקרית ויישומית. מצוינות זו באה לידי ביטוי בכל תכנית, תהליך מחקרי ויישומי, שיטת הוראה ודיון. תכנית הלימודים נותנת מענה למצוינות הנדרשת. היא עומדת בקצב המהיר של ההתקדמות הטכנולוגית, האנליטית והחברתית, הן בקורסי החובה והן ברצפים המקצועיים המוצעים במחלקה. סגל ההוראה נמנה עם טובי המרצים והחוקרים, המתקשרים את התיאוריה עם הפרקטיקה. 

משלב קורסי ההכנה, דרך ארבעת שנות הלימוד ועד לסיום לימודיהם וקליטתם בתעשייה, הסטודנטים הם חלק ממשפחה תומכת, מקבלים יחס אישי, עוזרים זה לזו, לוקחים חלק משמעותי בעשייה וביצירה, מודעים להתפתחותם, גאים בהישגיהם האישיים והמשותפים ומעל הכל - גאים להיות טאלנטים בתוכנה, בוגרי המחלקה להנדסת תוכנה בשנקר.

השורשים שלי נטועים עמוק בהוראה ובחינוך. נולדתי למשפחה של מורים, מראשוני המורים בכפר סבא. חונכתי ש- "להיות מורה זה בא מהלב". לימדו אותי שלהיות מורה- משמעו, לדעת להקשיב לכל תלמיד/ה ולתת לו/לה את הבמה. לדעת לעורר סקרנות. לדעת לעורר בתלמיד/ה את הרצון ללמוד. חונכתי שההוראה מתגמלת, ואני שואפת להעביר את האהבה הזו הלאה, ביחד עם הסגל, אל הסטודנטים ולדור העתיד. משנת 1989 המחלקה להנדסת תוכנה בשנקר היא הבית השני שלי. אני בוגרת המחלקה, מחזור ראשון. האהבה והאמונה שלי בבית זה מושכות אותי קדימה. 

בתעשיית ההיי-טק עבדתי כמתכנתת, מנהלת ו-CTO (Chief Technology Officer). יזמתי, ניהלתי, השבחתי, ולבסוף אף מכרתי חברה טכנולוגית חדשנית בענן. אני מאמינה בעבודה קשה, בכוח פנימי, בהתמודדות עם אתגרים, בלמידה תמידית. הצטרפתי לצוות ההוראה בשנקר בשנת 2007. אני מלמדת קורסי חובה בשנים ב' עד ד', קורסי בחירה תכנותיים מתקדמים בתחום הנדסת ווב וענן ואחראית על הרצפים המקצועיים ועל פרויקטי הגמר במחלקה. תוך כדי, אני ממשיכה לחקור בתחומי מדעי המידע וחקר הרשתות ולתכנת לתוך הלילה.

אני מאמינה בחזון השנקרי, בשיתוף פעולה עם המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, בהפריה ההדדית בין הנדסה לבין עיצוב, בשיתופי פעולה ארוכי טווח כגון עם המרכז לעיצוב וטכנולוגיה ע"ש מיכל ואברהם כדר בשילוב סטודנטים מצוינים מהנדסת תוכנה בהתמחות במרכז ובפרויקטי גמר משותפים. בבניית תשתית לשיתוף פעולה משמעותי עם התואר השני לעיצוב ופיתוח משחקים, כאשר סטודנטים מצוינים בשנה רביעית מתחילים תואר שני במקביל. מטרת שיתופי הפעולה היא ביסוס ידע בתחומים משיקים, יכולת עבודה בצוות הטרוגני, יכולת ביצוע הנדסי על סמך אפיון, והרחבת אופקים.

אני גאה להיות ראש המחלקה להנדסת תוכנה. מחלקה בצמיחה ובתנופה. ביחד, נתכנת כל חלום למציאות.

"אנשים חושבים שאני מפנטז. אני לא מפנטז שום דבר. ואם כן, יש לי רישיון לפנטז, כי כל מה שפונטז הפך למציאות." שמעון פרס ז"ל. בראיון לידיעות אחרונות, על חשיבות ההשקעה בחינוך. מרץ 2012

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים