ברוכים הבאים למחלקה לעיצוב תעשייתי

נקישת אצבע קצרצרה. חלון נפתח. הידד לאצבע. התחברתם. המילים שלנו לפניכם. אנחנו ביחד. מי היא האצבע הנוקשת? ברוב המקרים, האצבע המורה של יד ימין. מה תפקידה? איך היא משרתת אתכם? איפה היא היתה לפני דקה? או עשר דקות? האם עסקה בניקוי נמרץ של פתח בצד זה או אחר של חרטומכם? האם שירבטה מכתב אהבה על החול בשפת הים? אולי טבלה בחשאי בצדה של עוגת קרם טרייה וחמקה לליקוק? האם עכבר הפלסטיק החבוק בידכם זכה לציפוי חדש? ברכותינו: גם אתם עוסקים בעיצוב!

מאז התקופה הפרה-היסטורית מתקין לו האדם כלים ומשכללם. נראה שאצבעכם המורה שימשה מטפחת, כפית קינוח ואמצעי כתיבה, בלי שהתעכבתם להרהר על כך. לאחרונה היא ממירה אמצעי תחבורה ותקשורת ומקצרת מרחקים גיאוגרפים. כל זאת באמצעות תנועה קצרה ממילימטר אחד. כל אותה פעילות אנושית קשורה קשר הדוק עם עיצוב תעשייתי ופיתוח מוצרים. 

עיצוב תעשייתי הוא אחד התחומים היחידים שבהם איש המקצוע נדרש להיות outsider וקונפורמיסט כאחד, הילד הרע והמצטיין הכיתתי, האנרכיסט והשמרן. עליו להיות נאמן לאישיותו, למצפונו, להשקפתו ולכל המייחד אותו מן הקבוצה, ובמקביל להיות איש צוות, לתקשר עם העולם ולהבין אילוצי לו"ז, מגבלות תקציב ואמצעי ייצור. המחלקה קשורה.

השמים מתחילים בכפות רגלינו. העתיד מתחיל בשנייה זו - הוא עושה זאת בהצלחה ובהתמדה במיליוני השנים האחרונות. לעתיד יש עבר עשיר מאחוריו, כשאחד ממאפייניו הוא גורם ההפתעה. הוא תמיד הפתיע אותנו והוא לא מתכוון להפסיק דווקא עכשיו. גם כשהעתיד צפוי, מתוכנן וממושמע, הוא מפתיע. זהו חלק מכוחו, והוא תמיד מסקרן. אחת הדרכים השימושיות יותר להתקרב לחוויית המסע בזמן היא באמצעות העיצוב התעשייתי. העיצוב התעשייתי עוסק בכל כך הרבה. הוא נוגע לכולנו, חובק עולם, נע מן הנמוך והטריוויאלי עד לרם ולחגיגי, הופך סדרי בראשית תוך שהוא משתמש בכל הקלישאות, כורע מעומס הגדרות ומתחמק מכולן.

המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר עוסקת בפרדוקסים, בהליכה על חבל דק ובקידום האלכימיה העכשווית. אנחנו מחפשים צעירות וצעירים כפייתיים שאינם מוכנים להחמיץ את החגיגה הגדולה בעיר: חגיגה בת 4 שנים, שהן למעשה 8, כי ויתרנו על השינה לטובת התמודדות בלתי פוסקת עם האתגרים העתיקים והחדישים שניצבים בפני כל מעצב: החיפוש אחר הפתרון החדש, המרענן, השונה, האלגנטי. המלחמה הבלתי פוסקת בצפוי, במשעמם, בקלישאתי. ברוח זאת היא גם קשורה לגורמים מרכזיים בתעשייה הישראלית ומכשירה מעצבים אשר יובילו פרויקטים של פיתוח ועיצוב מוצרים בהקשר התעשייתי, היזמי, והתרבותי.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>