שיתופי פעולה עם התעשייה

מאז הקמתה, טיפחה שנקר גישה לפיתרון בעיות המעודדת את החוקרים לעבוד יחד עם שותפים מהתעשייה, ובכך לפתוח דלתות אל מחוץ לגבולות המכללה. שיתופי הפעולה שהתקבלו לאורך השנים, כללו מאות שותפויות פוריות עם תעשייה ומוסדות מחקר מובילים אחרים. 

כמוסד המאמין בפעולות בינתחומיות, שנקר מעניקה אפשרויות רבות לעבודה משלבת תחומי הנדסה, עיצוב ואמנות.

כיום, חברות שונות עובדות עם חברי הסגל והסטודנטים של שנקר לפתרון בעיות בעולם האמיתי. 

בין נותני החסות התאגידיים הללו הם מנהיגים עולמיים כמו IBM, מוטורולה, נייק, Ebay ועוד..

שנקר מברכת את כל השותפים בתעשייה המחפשים פתרונות מעשיים, ותומכים בקידום הרוח היזמית שמביאה רעיונות חדשים לחיים. יחדיו, התעשייה והאקדמיה יכולים להתקדם ליצירת ידע לעיצוב דור מנהיגים חדש, לקראת האתגרים של הדורות הבאים.

מסלולי שיתוף פעולה 

שותפי הפרויקט ושנקר יפעלו במודל "חממה" למציאת פתרונות לאתגרים ולסוגיות מקצועיות ע"י הקמת צוותי חשיבה, המורכבים מחברי הסגל המחקרי-יישומי, הסטודנטים בשנקר ונציגי הארגון. הפרויקטים נועדו לפתח פתרונות יצירתיים ומשותפים לבעיות אמיתיות של התאגיד, בהיעזר באחת מאפשרויות שיתוף הפעולה הבאות:

1. התעשייה פוגשת את האקדמיה

  • קורס אקדמי-יישומי: בניית קורס אקדמי משותף עם חברה/ארגון: על מנת להכין סטודנטים לתכנים הייחודיים שהחברה מובילה. הקורסים שיבנו יהיו מבוססים על חומר אקדמי ואתגרי.
  • מחקר משותף עבור החברה ושנקר: הגדרת שאלת מחקר שתוצאתיו יכולים לשמש את הארגון בהווה ובעתיד. 
  • שיתוף פעולה אסטרטגי: בניית "צוות חשיבה" משותף שיתכנס אחת לתקופה מוגדרת, במטרה לקבוע מטרות יעדים ותוצרי נדרשים ע"י שילוב המשאבים של שני הגופים וקביעת מתווה פעולה.

2. פתרונות לסוגיות אד הוק

  • "Hackathons" אתגר את הסטודנטים: כחלק מההאקתונים המתקיימים בשנקר, הסטודנטים מתמודדים עם האתגרים האמיתיים של החברות בענף וכולם מרוויחים! כחלק ממסלול זה, אנו מבצעים תחרויות מרתון הנמשכות בדרך כלל זמן קצר ומוגבל (בין 24 ל 48 שעות) ונועדו לתת מענה לבעיה עסקית אמיתית שעומדת בפני החברה. קבוצות סטודנטים בינתחומיות מתחרות זו בזו במשימת הפיצוח, ונדרשות לספק פתרונות יצירתיים, לרבות: קמפיינים, פיצוח אסטרטגיה, פיתוח אפליקציות וכו'.
  • התמחויות בתעשייה: ליווי אישי וחונכות של צוותי סטודנטים לאורך סמסטר כחלק מקורס אקדמי ייעודי (STEP). אנו מזמינים אתכם ליהנות מחשיבה יצירתית וצעירה של סטודנטים העומדים בפני אתגרים שתציג החברה/הארגון, כחלק מקורס אקדמי או כחלק מפעילות חוץ-אקדמית בהתאם לאתגר ולצורך.

3. שיתוף ידע מהתעשייה אל האקדמיה

  • הרצאות אורחים: הרצאות של אנשי מפתח ומנהלי תעשיה במסגרת קורס מכשירי סטודנטים ייעודי לשוק התעסוקה המקצועי.
  • שילוב בכנסים ואירועים מקצועיים.
  • סיורים חינוכיים: סיורי סטודנטים במתחם החברה ומפגש עם אנשי מפתח בהתאם לתחום הלימוד במטרה לאפשר לסטודנטים להיחשף למשרדים וארגונים במשק.
>> לפרטים נוספים ניתן לפנות לדניאל אלטמן.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים