לימודי יזמות ומנהיגות יצירתית בשנקר! הירשמו עכשיו!

חולמים לפתח את הדבר הגדול הבא? רוצה להיות חלק המגמה העולמית ולעצב איתנו את העתיד?

תכנית ההצטיינות ביזמות ומנהיגות יצירתית נפתחת בשנת הלימודים הקרובה!

התכנית, בהובלת ACT Shenkar ובשיתוף מרכז היזמות והפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א, נפתחת במטרה לקדם יזמות חוצת קמפוס ועידוד ופיתוח יזמות בכלכלה היצירתית.

יצאנו לדרך! לפרטים והרשמה לחצו כאן

המרכז לחדשנות ACT Shenkar מזמין אתכם.ן להצטרף לתכנית המצוינות ביזמות Creative Leadership, שתקנה לכם כלים לפיתוח קריירה יזמית-ניהולית. התכנית מיועדת לסטודנטים מכל מחלקות הלימוד, בעלי רוח יזמית ויצירתית המעוניינים בתכנית המחייבת מוטיבציה והשקעה רבה. בוגרי התכנית יקבלו תעודת "בוגר תכנית יזמות ומנהיגות יצירתית" לצד התואר הראשי ממחלקת האם. 

עולם התעסוקה – הציבורי, הפרטי, והחברתי – מאמץ כיום את תפיסת היזמות כבסיס לחדשנות, להתפתחות ולצמיחה. שילובים חדשים בין עיצוב ויצירתיות, ניהול וטכנולוגיה, מבססים מתודולוגיות וטכניקות עבודה חדשות המחליפות את סט הכלים היזמי המסורתי, ומיושמות היום בעולמות הסטארט-אפ ובחברות המובילות את הכלכלה העולמית.

בעולם של ימינו, בו חדשנות ניצבת בלב בפעילות העסקית והכלכלית, יזמים צעירים עם רעיונות יצירתיים הם המנוע של העתיד. משתתפי התכנית Creative Leadership  ירכשו כלים לפיתוח פרויקטים חדשניים וייחשפו להזדמנויות לעיצוב קריירה על בסיס כישוריהם היצירתיים והיזמיים המותאמים לשוק העבודה הנוכחי, בו בוגרי אקדמיה מצופים להיות מצוידים בארגז כלים בסיסי הכולל גם כלי יזמות וחדשנות.

יזמות ומנהיגות יצירתית בשנקר.

לנוכח המגמה העולמית של הכלכלה היצירתית, מרכז היזמות מציע לראשונה מסלול יזמות יחיד מסוגו בארץ בהובלת שנקר – "יזמות ומנהיגות יצירתית".

תכנית הלימודים מציעה למידה מאורגנת וקוהרנטית לרכישת גוף ידע משמעותי, המאפשר לסטודנטים להכיר את שדה עיצוב המתפתח ותרומתו לעולם העסקי והיזמי, ושמשלבת מתודולוגיות מתקדמות מעולמות הסטארט-אפ והכלכלה היצירתית עם כלים ייחודיים לתהליכי חשיבה יצירתית-יזמית ליצירת ערך ממשי בשוק. הקורסים, בהנחיית סגל בכיר משנקר ומהחברות המובילות במשק, מבוססים על קבוצות למידה קטנות, עבודה בצוותים בין-תחומיים ולמידה מבוססת פרויקטים.

מטרות התוכניות

 1. הכשרת הסטודנטים לסט יכולות חדש כך שיוכלו לתת מענה לדרישה המתעצמת לאנשים ותהליכי עבודה קריאטיביים בעולם היזמי, העסקי והחברתי.
 2. בניית פלטפורמה המאפשרת לסטודנטים ללמוד ולהתנסות בקבוצות רב תרבותיות ומולטי-דיסציפלינאריות.
 3. להכיר למשתתפים את עולם היזמות, הסביבה בה הוא פועל, המושגים והישויות הפועלות בתחום זה. בהמשך, להעמיק את הבנת המשתתפים בהיבטים היישומים של תחום היזמות, וללוות את בעלי הרצון והיכולת בעיצוב והזנקה מקצועית של מיזם עיסקי או חברתי חדש.
 4. לימוד כלים ומתודולוגיות מהמתקדמים ביותר בשוק התעסוקה ליצירת חדשנות ומובילות עסקית (Creative Business processes דוגמת: בניית נרטיבים, חווית משתמש, ועוד)
 5. כלים לפיתוח חשיבה ביקורתית ונקודות מבט חדשה לפתרון בעיות וסוגיות עסקיות (מחקר טרנדים, זיהוי הזדמנויות, אתיקה ועוד),
 6. ללמד את עקרונות החשיבה העיצובית (Design Thinking & Design Strategy) והאופן בו ניתן לזהות צרכים ופתרונות על בסיס מתודולוגיה זו.
 7. הבנה של העיצוב כחלק בלתי נפרד מתהליכי פיתוח אסטרטגי, מציאת אזורי הזדמנויות חדשות, כתיבת נרטיביים עסקיים ופיתוח חווית לקוח המתורגמים למובילות עסקית.

היקף התכנית

על מנת להיכלל בהתמחות סטודנט מתבקש להשלים בהצלחה 8 נ״ז (תכנית הבסיס), המסלול אורך שני סמסטרים. המסלול המלא בהיקף של 16 נ״ז, מזכה בתעודת הסמכה של מרכז היזמות ואורך ארבעה סמסטרים. כל סטודנט בשנקר יכול לצבור בתכנית עד 10 נקודות זכות מתוך 160 הנקודות המוצעות לו בתואר, ועוד 6 נ״ז מחוץ לתכנית הלימודים המלאה שלו.  

בסיום ההתמחות (סה"כ 16 נ"ז), תוענק לסטודנט/ית תעודה התמחות ב"יזמות ומנהיגות יצירתית".

ימים ושעות:

התכנית תפתח בסמסטר א בשנת הלימודים תש"פ.

הקורסים ירוכזו בימי שליש וחמישי בשעות 12:00 ואילך

 • לסטודנטים במקבץ היזמות בשנקר האפשרות להשתתף גם בקורסים ייעודיים המוצעים במרכז היזמות של אוניברסיטת ת״א, במסלולים של: TAU - Base- לימודי יסודות היזמות, TAU – Models-  מודלים ביזמות, TAU SITA  - התמחות ביזמות חברתית.

קהל יעד ותנאי קבלה

המסלול מיועד לסטודנטים באוניברסיטת ת"א ובשנקר, בתואר הראשון מכל פקולטה.

קורסי המבוא מיועדים לסטודנטים בשנים א-ד, בעוד שהקורסים המעשיים פתוחים לסטוד' בשנים ב-ד.

לסטודנטים בשנקר קבלה לתכנית על בסיס הגשת מכתב מוטיבציה וראיון אישי.

Q&A

 • האם ההתמחות ביזמות מחליפה את ההתמחות של המסלול שלי?

לא, ההתמחות ביזמות היא בנוסף להתמחות המסלול שלך. למשל, סטודנט בעיצוב טקסטיל יוכל לסיים תואר בעיצוב טקסטיל עם התמחות בהדפסה ויזמות.

 • האם ההרשמה להתמחות כרוכה בתשלום נוסף?

לא, מסלול ההתמחות אינו כרוך בעלות והינו במסגרת התואר הראשון.

 • על חשבון איזה נקודות זכות אני יכול.ה לצבור את ההתמחות ביזמות?

עד כ - 10 נקודות זכות מתוך מסלול היזמות יכולות להיצבר ע"ח 160 הנקודות אשר נדרשות מכל סטודנט.ית וכלולות בתכנית הלימודים. צבירה של למעלה מעשר נקודות להשלמת ההתמחות הינה מעבר לנקודות הזכות בתואר ואינה כרוכה בתשלום שכר לימוד נוסף. לכל פקולטה הרכב שונה - לשאלות ספציפיות אנא פנו אלינו.

 • האם אני יכול.ה להירשם לכל הקורסים באוניברסיטת ת"א?

ההרשמה הינה לכלל הקורסים המוצעים במסגרת מרכז היזמות של ת"א, ותתבצע ע"י ACT Shenkar.

 • האם אני יכול.ה להירשם לקורס אחד מתוך כל המקבץ?

כן, ההרשמה לקורס בודד נעשית על בסיס מקום פנוי ובאישור המרצה של הקורס.

 • כיצד אני נרשם.מת להתמחות ביזמות?

רשימת הקורסים המלאה תפורסם בקרוב. לפרטים אנא פנו ל- act-shenkar@shenkar.ac.il

 • עד מתי אני יכול.ה להירשם לתכנית?

על מנת להבטיח את מקומכם צרו איתנו קשר בהקדם. הקבלה לתכנית ההתמחות באמצעות הגשת מכתב מוטיבציה. רשימת הקורסים המלאה תפורסם בקרוב!

לשאלות נוספות על התמחות היזמות ניתן לפנות ל- act-shenkar@shenkar.ac.il

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>