ברוכים הבאים ליחידה להיסטוריה ופילוסופיה של האמנות, העיצוב והטכנולוגיה

היחידה להיסטוריה ופילוסופיה של שנקר מספקת גוף ידע אינטלקטואלי לכלל הסטודנטים בשנקר - הן מהפקולטה לעיצוב, הן מהמחלקה לאמנות רב-תחומית והן מהפקולטה להנדסה - ומקנה להם את המערכת המושגית וההשכלה הנדרשת לחשיבה הומניסטית ביקורתית, יכולת מחקרית, והשראה ליצירה ולעשייה. 

לשם כך אנו חושפים אותם למגוון תיאוריות, למחלוקות אינטלקטואליות, לניתוח של תופעות תרבותיות ולמתודות ספקניות - אלו חשובים מתמיד בעומדנו מול מוסכמות ופרדיגמות דוגמטיות.

קורסי החובה שמציעה המחלקה כוללים את תולדות האמנות והעיצוב מהעת העתיקה, דרך ימי הביניים והרנסנס ועד המאה ה-21. בנוסף, מעבירים מרצי המחלקה קורסים בפילוסופיה וביסודות החשיבה המערבית, באסתטיקה ובתרבות חזותית, כמו גם קורסים המתמקדים בתנועות תרבותיות מסוימות ובאמנויות השונות והקשרים שלהן לאתיקה, מגדר, תקשורת, פוליטיקה ועוד.

עולמות התוכן המגוונים אליהם מתוודעים הסטודנטים ביחידה להיסטוריה ופילוסופיה של האמנות, העיצוב והטכנולוגיה משלימים עבורם את הידע המקצועי אותו הם רוכשים במסגרת התואר הראשון. בתוך כך, הם משתלבים עם הפרקטיקה בה הם עוסקים ומאפשרים להם להתמודד כראוי עם סמינרים מחקריים וכתיבת עבודת גמר עיונית. 

את התכנית הקים פרופ' מיכה לוין וד״ר מיכל גל הפכה אותה לחלק בלתי נפרד ממבנה הלימודים בשנקר, אני שמח להמשיך את פועלם. בעידן חומרני שבו נדחקת הרוח החושבת והיוצרת לטובת תועלתניות, אנו שבים ומדגישים את הרובד התיאורטי-ביקורתי-מוסרי שבדיסציפלינות יצירתיות, חזותיות, סביבתיות, צורניות ומושגיות הנוטלות חלק בכינון המציאות שבה אנו חיים. 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים