תכנית הלימודים במחלקה לתקשורת חזותית

במחלקה קיימים שני מסלולים ארבע-שנתיים:

  • מסלול עיצוב תקשורת חזותית רב-תחומי 
  • מסלול עיצוב מוצרים דיגיטליים

מסלול תלת שנתי (החל משנה ב׳ של מסלול עיצוב תקשורת חזותית רב-תחומי):

  • איור

מסלול עיצוב תקשורת חזותית רב-תחומי 

שנות הלימוד הראשונות, א׳ וב׳ מוקדשות להקניית מיומנויות בסיסיות והתנסות ראשונית במבחר תהליכי עיצוב. תכנית הלימודים בנויה סביב קורסי סטודיו המתמקדים ברכישת היסודות לשליטה בשפה ויזואלית ככלי להעברת מסר, כמו קומפוזיציה, רישום, יצירת דימוי, איור, טיפוגרפיה, עיצוב אריזה, צילום וידאו, אנימציה ותוכנות מחשב.

בשנים ג'-ד' מגיעים הסטודנטים לבשלות מקצועית ומתחילים להפנים את השימוש בארגז הכלים אותו רכשו במהלך השנים הראשונות. לצד קורסי חובה משותפים, מרכיב לעצמו כל סטודנט מערכת המורכבת משתי התמחויות (סלוטים): פורמטים מדופדפים, עיצוב ואיור, דפוס בעידן הנוכחי, עיצוב אותיות, אתרים ומיתוג דיגיטלי, אפליקציות ומוצרים דיגיטליים, ברודקאסט, נרטיב בתנועה, אנימציה, עיצוב משחקים ועיצוב בחומר. השילוב בין התחומים, מעודד יצירה רב-תחומית, והיכרות רחבה עם העולם המקצועי של מקצוע התקשורת החזותית ומאפשר שליטה במבחר היישומים והפלטפורמות הקיימים בו.

מסלול לעיצוב מוצרים דיגיטליים 

מסלול הלימודים מעמיק בעולם עיצוב חווית המשתמש (UX/UI) ומספק פרספקטיבה הוליסטית על עולם המדיה הדיגיטלית באמצעות הקניית כלים ומיומנויות בתחומי העיצוב, האפיון והקידוד. בשנים א׳-ב׳ לימודי בסיס בתחומי תקשורת חזותית ועיצוב למדיה אינטראקטיבית, ובשנים ג׳-ד׳ התמחות עמוקה בעיצוב מוצרים דיגיטליים.

המסלול יתמקד באתגרים הדיגיטליים של העולם האמיתי, תוך מתן דגש על המעצב כמוביל ויזם של רעיונות, בעל חשיבה יצירתית והבנה טכנולוגית. המסלול מציע שילוב ייחודי בין לימודי עיצוב אינטראקציה וטכנולוגיה לצד עיצוב גרפי בסטנדרטים של המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר, בסביבת למידה שיתופית המשקפת את המקובל בעולם ההייטק.

המסלול מתאים לסטודנטים המעוניינים בפיתוח כישורי העיצוב, הטכנולוגיה, הניהול והיזמות שלהם, עם סקרנות לתחום, המעוניינים לערער על מגמות ולהכיר טכנולוגיות חדשות ומלהיבות כדי ליצור פתרונות מבוססי ערך לעידן הדיגיטלי - החל מאתרים, אפליקציות, מוצרים דיגיטליים, אובייקטים חכמים (IOT) ועד לסטארט-אפ הגדול הבא.

תכנית לימודי איור

איור הינו אחד מיסודות התקשורת החזותית ובא לידי ביטוי כמעט בכל הפלטפורמות המרכיבות את התחום. ספרות ועיתונות, עיצוב גרפי, מיתוג ועיצוב אריזה, לאנימציה, קומיקס, ממשקים ומשחקים דיגיטליים.

איור יכול להעביר מסר בלתי נשכח, לספר סיפור, לפתור בעיה, או להציע נקודת מבט חדשה. הוא יכול להיות דימוי בודד, סדרת דימויים, ספר שלם או סרט.

הייחוד של איור כתחום מקצועי, הוא בכך שהוא מאפשר עבודה בשפה אישית בלב תעשיה מורכבת ומתחדשת.     

תכנית לימודי איור היא תכנית תלת שנתית הנלמדת במחלקה החל משנה ב'.

התכנית כוללת הכרות ותרגול המיומנויות הנדרשות מהמאייר. ציור ורישום של אדם וסביבה, צבע וקומפוזיציה, טכניקות קלאסיות ודיגיטליות, פיתוח ושכלול סגנונות, סטוריטלינג, פרשנות והמחשה חזותיים.

תכנית הלימודים מיועדת לסטודנטים בעלי זיקה טבעית לתחום, המעוניינים לפתח את יכולות החשיבה והפרקטיקה של מקצוע האיור ולהעמיק בחיפוש השפה האישית של כל סטודנט. 

הסטודנטים יתנסו ביישומים השונים של איור במדיות מסורתיות וחדשות, בסדרת קורסים המועברת על ידי אנשי מקצוע מובילים בתחום.

>> להורדת פריסת הקורסים במחלקה לתקשורת חזותית לחצו כאן!

בראש העמוד: יובל אזוב, שנה ד', מציאות מדומיינת

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים