פרופ' צבי קורן קיבל תואר אמריטוס

קהילת שנקר מברכת את פרופ' צבי קורן על מינויו לפרופסור אמריטוס. תואר כבוד זה הוענק לפרופ' קורן על פעילות רבת שנים בתחום ההוראה והמחקר במכללה, על תרומתו למחלקה להנדסה כימית ועל פעילותו המחקרית הענפה.

פרופ' קורן הוא מומחה ביישום כימיה מיכשורית בשיטות כרומטוגרפיות וספקטרומטריות לזיהוי חומרי צבע (צבענים) אורגניים ממקורות מן הצומח ומן החי על פריטים ארכיאולוגיים. מנהל "מרכז אדלשטיין" לחקר ממצאים עתיקים ומכהן כחבר סגל במחלקה להנדסת כימיה.

בין השנים 2013-2012 כיהן פרופ' קורן כדיקן הסטודנטים של שנקר, קודם לכן עמד בראש המחלקה להנדסה כימית (2004-1999), חקר ולימד כפרופסור מן המניין במחלקה לכימיה בפקולטה להנדסה במכללת Cooper Union במנהטן ואף עמד בראשה (1990-1977). 

פרופ' קורן השלים את לימודי הדוקטורט בכימיה פיזיקלית באוניברסיטת CUNY בניו-יורק והוא בוגר תואר ראשון בכימיה ומתמטיקה מברוקלין-קולג'. במהלך השנים פרסם עשרות מאמרים מקצועיים, רובם כמחבר יחיד בנושאי התמחותו, עליהם הוא מוזמן תדיר להרצות ברחבי העולם: כימיה של צבענים ארכיאולוגיים טבעיים כולל הצבעים התנ"כיים, כימיה של העשרת איזוטופים יציבים, כימיה כללית, אי-אורגנית ופיזיקלית, הנדסה כימית וכימיה תעשייתית.

בשנת 2014 נבחר פרופ' קורן לשמש כפרופסור אורח בתכנית Erasmus Mundus של האיחוד האירופי בפוליטקניק של טורינו באיטליה. כמו כן, נבחר לארגון האירופי Cost-Cosch, העוסק במחקרים בנושאי צבע. בשנת 2012 קיבל אות הוקרה מיוחד מנשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר, על תרומתו לקידום המצוינות, היצירתיות והחדשנות במכללה ובשנת 2006 נבחר לחבר סגל מצטיין.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים