פרופ' יורם הלוי מונה לדיקן הפקולטה להנדסה ע"ש פרניק

מכללת שנקר שמחה להודיע על מינויו של פרופ' יורם הלוי לדיקן הפקולטה להנדסה ע"ש פרניק.

פרופ' יורם הלוי הוא בוגר הפקולטה להנדסת מכונות בטכניון בכל שלושת התארים. היה חבר סגל בטכניון משנת 1987, ועד לפרישתו, לאחרונה, החזיק בקתדרה להנדסה ע"ש ג'יימס בלפר.

כיהן, בין היתר, כדיקן הפקולטה להנדסת מכונות, דיקן היחידה ללימודי המשך וחוץ ונשיא האגודה הישראלית לבקרה. לפרופ' הלוי פעילות בינלאומית נרחבת, היה בעל מינוי באוניברסיטאות ומכוני מחקר בארה"ב ובאירופה, עמד בראש כנסים בינלאומיים ומכהן כעורך בעיתון מדעי. תחום המחקר העיקרי של יורם הלוי הוא בקרה אוטומטית, והוא חקר במהלך השנים נושאים רבים הקשורים למודלים, בקרה ברשתות תקשורת, מבנים גמישים ואופטימיזציה של מסלולי רובוט. משתלמיו נמצאים באוניברסיטאות ובחברות המובילות במדינה. פרופ' הלוי הוא עמית (Fellow) של האגודה האמריקאית להנדסת מכונות (ASME) וזוכה פרס ינאי להצטיינות בהוראה וחיזוק הקשר סגל - הסטודנטים.

פרופ' הלוי יחליף את פרופ' שמואל קניג, אשר שימש כדיקן הפקולטה להנדסה משנת 2007, ולאחרונה מונה לסגן הנשיא ומנהל רשות המחקר ליצירה ופיתוח בשנקר.

מפרופ' יורם הלוי נמסר: "אני שמח מאוד להצטרף למכללת שנקר בעלת השילוב היחודי של עיצוב והנדסה והצטיינות אקדמית בשני התחומים. עוד לפני פרוץ מגפת הקורונה עמדנו בעיצומה של מהפכה בהגדרת הכישורים הנדרשים ממהנדס בשנים הקרובות ובפתחו של שינוי גדול בחינוך האקדמי. המעבר ללמידה מקוונת, עקב המגפה, האיץ את אותו שינוי עשרות מונים וברור כי אחריה לא נשוב לאותו מצב. האתגר הגדול העומד לפנינו הוא כיצד לשלב בין האפשרויות האדירות של לימודים מקוונים ודיגיטליים ובין היחס האישי לכל סטודנט.ית בכיתת הלימוד ומחוצה לה."

מפרופ' שיזף רפאלי, נשיא שנקר, נמסר: "בשם קהילת שנקר כולה, ובמיוחד אנשי הפקולטה להנדסה, אני מבקש לברך את פרופ' יורם הלוי על הצטרפותו אלינו. יורם מביא ניסיון עשיר, רוח נלהבת, וחזון מבטיח. הרקע של פרופ' הלוי משלב איכויות מדעיות מרשימות, עם מחויבות להשכלה, כולם תחת מנהיגות שקטה ובוטחת. בהובלתו נצמיח את הפקולטה להנדסה ע"ש פרניק לשיאים חדשים."

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים