עורכת מוסף הכישרונות בווג איטליה: "למעצבים ישראלים יש קול ייחודי. ראיתי פרויקטים מצוינים אצל בוגרי שנקר"

חשבון האינסטגרם של מגזין ווג איטליה הוקדש במהלך השבוע שעבר לתמונות מתוך שבוע האופנה לגברים שננעל בפריז, כמו גם לעבודות הגמר של סטודנטים בשנה ד' במחלקה לאופנה בשנקר. בין התצוגות של פול סמית' וקנזו, הופיעו דגמים בעיצובם של בוגרי המחלקה דנה כהן, ערן צמח, רוני קדש, שני לוי, יואב הדרי ואחרים שהצליחו לשבות את עיניה של שרה מיינו, עורכת בכירה במגזין ווג איטליה, ומי שאחראית על המוסף Vogue Talents, המאתר מעצבים צעירים מבטיחים מסביב לעולם ומצורף לגיליון ספטמבר של המגזין, הגיליון החשוב ביותר של השנה.

 "הפרזנטציות היו מאוד ברורות, והפורמט של מפגש פנים אל פנים עם הסטודנט הוא מצוין", אמרה מיינו על הגשות פרויקטי הגמר: "אני מבקרת רבות בבתי ספר לאופנה בעולם, ולרוב הפורמט הוא לא בשיחה עם הסטודנט, אלא בכתיבת הערות וציונים על דף".

לישראל הגיעה מיינו בפעם הראשונה בשבוע שעבר, לטובת השתתפות בביקורות סוף השנה במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר. מלבדה נכחו בנבחרת המבקרים בוגרי המוסד קובי הלפרין, בעל מותג הנושא את שמו בניו יורק, ונירן אבישר, מעצב בדיזל בלאק גולד, וכן אליסה פאלומינו, לשעבר מנהלת הסטודיו של ג'ון גליאנו ורוברטו קוואלי, וכיום ראש המחלקה להדפסי אופנה בבית הספר סנטרל סנט מרטינס בלונדון.

מה היא מחפשת בקולקציה של בוגר טרי? "נקודת מבט אישית. אתה רואה את הפורטפוליו של הסטודנטים בשנקר, ויש שם המון קריאטיביות, אבל הסוד הוא התרגום האישי שלך לנושא. עם זאת, אמרתי ללאה פרץ שאני חושבת שצריך היה לדחוף חלק מהסטודנטים למקום יותר 'ריסקי', כי כל עוד אתה בבית הספר יש לך את היכולת ליצור ללא תכתיבים. בחוץ, בעולם האמיתי, אתה נמצא תחת אילוצים של לקוחות, תקציב, מפעלים, ספקים, משבר כלכלה ועוד. ואז גם הסיכונים שאתה לוקח קטנים בהרבה".

מי יהיה הכישרון הישראלי הבא? לקריאת הראיון המלא עם שרה מיינו ב-Xnet לחצו כאן!

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים