מוליקה ניר, בוגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים, נבחרה לאחת ההבטחות הגדולות של עולם העיצוב בתחרות בינלאומית בפריז

קולקצית הגמר של מוליקה ניר - בוגרת המחלקה לעיצוב תכשיטים משנת 2012 - הוצגה באירוע מיוחד בשבוע האופנה בפריז, לאחר שזכתה בתחרות של מגזין האופנה היוקרתי  Who's Next Paris, בה נבחרו 10 כשרונות עולים מהמוסדות המובילים בעולם לאופנה ולעיצוב.

פרויקט הגמר של מוליקה ניר במחלקה לעיצוב תכשיטים - "האושר שבדלות החומר" - צמח מתוך התבוננות במאפיינים של עולם הקרקס, שהשתלבו עם אלמנטים וזיכרונות מהילדות. הפריטים שיצרה בקולקציה עשויים מתכת בשילוב יציקות חלקי צעצועים שעברו מניפולציות שונות ועובדו שוב בצורפות קלאסית. לאלו צירפה גופים תלת-ממדיים גמישים מנייר, תוך שימוש בצבע, סלוטייפ ופליז.

זוהי השנה השלישית בה מתקיימת תחרות הבוגרים המבטיחים של מגזין העיצוב והאופנה היוקרתי Who's Next Paris, בשיתוף האתר הבינלאומי המוביל Art Thread. עשרת הזוכים, בהם ניר, נבחרו בשל המקוריות והייחודיות של עבודתם, כמו גם רמת הביצוע, החדשנות והפוטנציאל הגלום בעיצובים שלהם.

הקולקציות שעיצבו זכרו לחשיפה רחבה ואף הוצגו במסגרת אירועי שבוע האופנה של פריז, שם פגשו המעצבים הצעירים בגורמים המובילים בתעשיית האופנה העולמית. בתוך כך, הכריזו מארגני התחרות על שיתוף פעולה עם חברת המיתוג WSGN, המתמחה בזיהוי וניבוי טרנדים אופנתיים ברחבי העולם, לקידום עבודותיהם של הזוכים.

"היה לי רצון עז ליצור משהו חדש, משהו שעוד לא ראו בעולם עיצוב התכשיטים", מספרת ניר על הקולקציה שעיצבה: "זה התאפשר בזכות שילוב הטכניקות איתן השתמשתי - ישנות וחדשות, יחד עם עבודת יד - עליהן מבוסס החותם האישי שלי". בתוך כך, הוסיפה כי "היה חשוב לי כי המתבונן/העונד יעלה חיוך על פניו כשיראה את התכשיטים".

ומאיפה מגיעה ההשראה לעיצובים המקוריים? ניר מספרת כי באופן כללי מקורה בחיי היומיום: "הרגעים הקטנים והפשוטים הם לעיתים קרובות הנהדרים והיקרים ביותר. הליכת בוקר במורד רחוב הומה בעיר יכולה לספק לי שפע של רעיונות חדשים ומרעננים, ובכלל - העיניים שלי תמיד סורקות, סופגות, מחפשות". בתוך כך, היא מוסיפה כי "אני אוהבת לחזור אחורה להיסטוריה ולמקורות של דברים, להבין איך הם בנויים ולמה והאם אפשר ליצור ולעצב אותם אחרת".

מאז סיימה ניר את לימודיה במחלקה לעיצוב תכשיטים היא עובדת אצל המעצבת זיוה ד'אור, היוצרת אקססוריז ותכשיטים. במקביל, היא עובדת על פיתוח הקולקציה שלה לכיוונים חדשים ויוצרת תכשיטים ייחודיים בעיצובים אישיים.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים