וואלה! בית ועיצוב: איך הפכה מורן מלרון - בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל - לגורו הישראלית של עולם הקרושה?

מורן מלרון הקימה את המותג CrochetObject לפני כחמש שנים, אחרי שהחליטה להתמסר לחיי המשפחה ולוותר על קריירה מרשימה כמעצבת טקסטיל, מאז הפכה ל"גורו של עולם הקרושה".

מלרון - מעצבת טקסטיל במקצועה - נסעה מיד עם תום לימודיה בשנקר להתמחות בסטודיו לתחזיות צבע באמסטרדם: "זה היה הניסיון ראשון ומאוד משמעותי בדרך שלי", היא מספרת בראיון ל"וואלה! בית ועיצוב". ניסיונה המקצועי הרב כלל עבודה כמעצבת טקסטיל בדלתא, בחטיבה שעיצבה עבור מקס אנד ספנסר, ומעצבת ראשית של מפעל רמטקס, שייצר בעיקר לשוק האמריקאי. במסגרת עבודותיה לקחה חלק בפרויקטים גדולים בשוק, הבינלאומי כגון: עיצוב טקסטיל עבור מלונות, אניות נופש ואולמות קונצרטים והקמת ועיצוב  ביתני תצוגה בתערוכות עיצוב שונות בעולם.

במרוצת השנים, הקריירה המפוארת החלה לגבות מחיר יקר: "לאחר לידת הילד השלישי שלנו, ידעתי שהגיע הזמן לשינוי", היא מספרת ומוסיפה כי "התחיל להיות לא פשוט להתנהל עם נסיעות ארוכות ותכופות לחו"ל". לאחר שהחליטה להתמסר לחיי המשפחה ולגידול הילדים גילתה שהרצון ליצור לא מניח לה. "בזמן שאני מניקה את תומר הקטן, הידיים גרדו והבערה שבה לבעור".

הרצון הצנוע לסרוג שמיכת ריבועים, כזו שסרגו סבתה ואמה, הביא אותה אל חנות קטנה ביהוד. "קניתי קצת חוטים, ובתור לקופה בקשתי מהגברת שעמדה לפני שתראה לי איך עושים ריבוע קטן אם לא אכפת לה, עד שנתקדם בתור", מתארת מלרון את הרגע שכל התחיל, "מכאן, הכל זרם לבד ומעצמו. קבלתי מאימא של בעלי מסרגות וסרגתי מיליון ריבועי גרני צבעוניים".

בראש העמוד: פריטי עבודת יד של מלרון (יח"צ)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>