וואלה! יהדות: דורון זאבי - סטודנט בתכנית לתואר שני בעיצוב - יצר תשמישי קדושה מבגדיו של אביו המנוח וזכה בפרס על הפרויקט

דורון זאבי, סטודנט בתכנית לתואר שני בעיצוב, בחר בדרך מקורית להתמודד על הפרס בתחרות מחקר ויצירה בעלי תרומה לאיכות הסביבה: לפרויקט הגמר שלו, הכין זאבי תשמישי קודש מפריטי לבוש וטקסטלים ממוחזרים שאותם יצר ממעילים שלבש אביו שנפטר לאחרונה. עכשיו, אחרי שזכה, בכוונתו לתרום אותם לעילוי נשמתו.

"מכיוון שאני מתמצא ביודאיקה, ויודע שהייתה מסורת של מחזור בגדים והפיכתם לתשמישי קדושה, חשבתי, למה שלא אחדש אותה? כשאבי נפטר חשבתי שזאת תהיה דרך לתרום לעילוי נשמתו", מספר זאבי בראיון ל"וואלה! יהדות" ומוסיף כי "רעיון המיחזור הוא דבר חדש יחסית בעולם המערבי אבל בקהילות יהודיות בעבר יצירת תשמישי קדושה ממוחזרים הייתה דבר מקובל".

הרעיון של זאבי נולד מתוך השראה ששאב ממנהג שרווח בעבר בקהילות יהודיות ברחבי העולם, עוד בתקופה שקדמה למהפכה התעשייתית: נשים מחזרו בגדים של גברים ונשים יהודים שנפטרו, הפכו אותם לתשמישי קדושה ותרמו אותם למשפחה, לנזקקים, לקהילה או לבית כנסת באזור מגוריהם.

עבודת הגמר זיכתה אותו בפרס קרו רוזן של מכללת "שנקר" למחקר ויצירה בעלי תרומה לאיכות הסביבה, בו זכה לצד תשעה סטודנטים ומרצים נוספים. "הפרויקט נולד מפרויקט אחר של מחזור בגדים שאנחנו אמונים עליו בשנקר", מספר זאבי, "אנחנו מקבלים ארגזים עם בגדים של רשתות כמו 'רנואר' שמיועדים לגריסה, ומעצבים מהם בגדים חדשים".

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>