תערוכת סוף שנה ג': המחלקה להנדסת תוכנה בשנקר 2019

המחלקה להנדסת תוכנה בשנקר מציגה לראווה אפליקציות שפותחו במסגרת הקורס מבוא למחשוב מובייל. לאחר שסיימו בהצלחה קורסי תכנות מתקדמים בסביבת ווב וענן, מחשוב ענן, React, Node.js, AWS וכל הטכנולוגיות החדישות ביותר בעולם הפיתוח, הצליחו הסטודנטים בלימודי הנדסת תוכנה בשנקר, בהנחייתו של מר זיו לוי, מפתח מוכשר מחברת WIX, לאפיין ולתכנת אפליקציות מובייל וטאבלטים ברמה בינלאומית.

אז מה תכנתו הסטודנטים?

שוהם ואורי תכנתו אפליקציה המסייעת בניהול משק בית בדירת שותפים, תוך מעקב אחר הוצאות ותשלומי הדירה. האפליקציה כוללת מעקב משותף ובקרה אחר ההוצאות והתשלומים על הדירה, דירוג שותפים על בסיס מטלות הבית המבוצעות, תחרות בין השותפים לפי דירוגם והשותף המפסיד מפצה בפרס קולקטיבי שנבחר על ידי רוב השותפים.

לצפייה בגלרייה המלאה >>

עם הרבה כבוד למשחקים, במחלקה להנדסת תוכנה בשנקר, פיתחו אבו חוסיין אחמד ומרק יושפה אפליקציית משחק המבוססת על הממשק המוכר X-mix-trix - משחק לשני שחקנים על לוח משבצות בו כל שחקן מסמן סימן באחת המשבצות. השחקן המנצח הוא זה שהצליח למלא שורה. למה המשחק של אחמד ומרק שונה משאר המשחקים? הגדרה חופשית של המשבצות – השחקן יכול להגדיר משבצות בגודל הרצוי (לא רק בגודל 3X3 ) וגם את אורך רצף הסימנים הדרוש כדי לנצח. בנוסף, ישנה תחרות בין שני שחקנים דרך שרת המאפשר להם לשחק יחד בכל מיקום ובכל זמן באופן סנכרוני מלא!

X-mix-trix (פיתוח ועיצוב: אבו חוסיין אחמד ומרק יושפה)

נעבור ל-Dog Around, אפליקציה שפותחה על ידי עמית לוי ויניב סיפרפאל, המאפשרת לבצע מעקב משותף אחריי שגרת יומו של הכלב המשפחתי. כל בן משפחה המטפל בכלב יכול להזין לאפליקציה את פעילויות היום- ארוחות, מספר טיולים, ואפילו מסלול כל טיול (בשביל הגיוון), וכך הם יכולים להתעדכן בזמן אמת, מבלי שיצטרכו לוודא בעל-פה מי האכיל או הוציא את הכלב, מתי ולאן.

מיקי מקמל ולב ארי כהן פיתחו את  easyQ - אפליקציה המיועדת לבתי עסק ולקוחותיהם, אשר מנגישה בצורה נוחה וברורה את שירותיהם של בתי העסק כך שהזמנתם על ידי המשתמשים מעולם לא הייתה פשוטה יותר. מהיום ניתן לחסוך את הצורך בתקשורת ישירה, ואת כאב הראש הכרוך במציאת מועד נוח לשני הצדדים ע"י גישה קלה אל לו"ז העסק והזמנת השירות בזמן אמת בלחיצת כפתור. המשתמשים יוכלו ליצור רשימה המורכבת מבתי העסק אשר מהם מקבלים שירות באופן קבוע כך שיתאפשר להזמין שירות בשנית באופן קל ומהיר, לצפות בכלל התורים שנקבעו במקום אחד, להוסיף ליומן ולקבל התראות מתאימות על כך.

 easyQ (עיצוב ופיתוח: מיקי מקמל ולב ארי כהן)

יניב בן חמו וסבטה גימפלסון  פיתחו אפליקציה המאפשרת ניהול רשימת אירועים ורשימת מתנות עבור בני זוג ולשייך מתנה רצויה לאירוע. האפליקציה "gifter" הוצגה בתערוכת המובייל בפני משתתפים בסיור מנהלי מחלקות פיתוח והנהלה בכירה בשנקר וקיבלה ביקורת חיובית מאוד.

ומה עם קצת ספורט? שגיא גרנות ונטע רייכר בחרו לשלב דאטה סיינס וכדורסל, NBA Data Science ובעזרת כלים שלמדו במהלך לימודי הנדסת תוכנה בשנקר, כמו למידת מכונה, פיתחו את האפליקציה iNBA שמציגה תחזיות לגבי מי תהיה הקבוצה המנצחת במשחקי העונה הקרובים. בנוסף, ריכזו את כל המידע הנחוץ בנוגע למספרים שמאחורי כל משחק, מובילי כל ליגה וסטטיסטיקות.

iNBA (עיצוב ופיתוח: שגיא גרנות ונטע רייכר)

יובל עוזרי ועידן עזרן פיתחו את האפליקציה MeetMe שמוצאת זמן פנוי לפגישה בין שני אנשים או יותר, תוך התחשבות בלוח הזמנים של כולם, ללא צורך לזכור בראש את לוחות הזמנים של כל החברים. MeetMe פשוט עושה לכם את העבודה!

 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים